Kajakarstwo górskie. Dariusz Popiela drugi w Pucharze Świata w Liptowskim Mikulaszu. Klaudia Zwolińska była blisko podium

Artur Bogacki
Dariusz Popiela
Dariusz Popiela Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W pierwszym w tym sezonie Pucharze Świata w slalomie kajakowym, który odbył się w Liptowskim Mikulaszu, Polacy zaznaczyli swoją obecność trzema miejscami w finale. Na podium stanął Dariusz Popiela.

W K-1 mężczyzn jedynym Polakiem, który awansował do finału, był Popiela (Spójnia Warszawa). Pochodzący z Nowego Sącza zawodnik, ubiegłoroczny wicemistrz Europy, spisał się świetnie, kończąc rywalizację na 2. pozycji. Do najlepszego Niemca Sebastiana Schuberta stracił 0,71 s, a gdyby nie 2 punkty (sekundy) karne cieszyłby się ze zwycięstwa.

Tuż za finałową "10" uplasowali się: 12. Michał Pasiut (AZS AWF Kraków) i 13. Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz), 18. był Rafał Polaczyk (Zawisza).

W K-1 kobiet bardzo dobry występ zanotowała Klaudia Zwolińska. 19-letnia reprezentantka Startu Nowy Sącz awansowała do finału, w którym zajęła 4. miejsce (to jej najlepszy wynik w karierze). Do podium zabrakło 1,04 s (miała bezbłędny przejazd). Na 24. pozycji sklasyfikowana została Natalia Pacierpnik (KKK Kraków), która odpadła w półfinale. W zawodach zwyciężyła Australijka Jessica Fox.

Ta ostatnia zawodniczka wygrała także w konkurencji C-1, w której Polkom występ nie wyszedł. Ewa Hurkała (AZS AWF) i Aleksandra Stach (KKK) odpadły w eliminacjach, zajmując, odpowiednio, 42. i 46. miejsce.

W C-1 mężczyzn rywalizację na 8. pozycji ukończył Grzegorz Hedwig (Start), który w półfinale był 5. Najlepszy okazał się Niemiec Sideris Tasiadis.

W C-2 mix wygrali Słowacy Sona Stanovska i Jan Batik (Polacy nie startowali).

Druga runda Pucharu Świata odbędzie się w najbliższy weekend na torze w Krakowie.