Trzy rzuty karne przeciwko Bruk-Betowi! Lech nie zmarnował takiej szansy [ZDJĘCIA]

Tomasz Bochenek
Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza Waldemar Wylegalski
W Poznaniu, w pierwszym w tym roku występie w ekstraklasie, ekipa Bruk-Betu Termaliki uległa Lechowi 0:3. Wszystkie bramki padły po rzutach karnych.

W 30 minucie Dawid Kownacki huknął w poprzeczkę bramki Bruk-Betu. A dwie minuty potem tak zwinnie i dyskretnie ruszył w polu karnym ku piłce, że Kornel Osyra zamiast w nią - kopnął w niego. „Jedenastka”, strzał „Kownasia”, 1:0.

- Naprawdę słabo to wygląda - stwierdził w przerwie przed kamerą Canal+ sprawca karnego, oceniając poczynania „Słoni”. - Będziemy musieli zaatakować i unikać strat, bo dużo ich mamy - dodał.

Niecieczanie od początku grali tak, jak można się było spodziewać: oddali Lechowi całą jego połowę boiska (na błędy gospodarzy i sygnały do kontrataków czekał tam osamotniony Vladislavs Gutkovksis), sami zaś starały się nie wpuszczać rywali w pole karne. Udawało się to przez pół godziny.

Bardziej otwarta gra Bruk-Betu zaraz po przerwie przyniosła szansę Lechowi - z bliska strzelał Radosław Majewski, ale wprost w Artema Putiwcewa. Po chwili Ukrainiec zagrał kapitalnie, prostopadle do Gutkovskisa -w tym przypadku sędzia błędnie odgwizdał spalonego.

Łotysz w 63 min trafił w słupek bramki... niecieczan (po tym, jak Krzysztof Pilarz obronił uderzenie Tomasza Kędziory). Trener Czesław Michniewicz dodał „Gutkowi” towarzystwo do ataku. „Słonie” przycisnęły, ale najważniejszym efektem występu Wojciecha Kędziora było jego zagranie ręką - i drugi rzut karny „Kolejorza”.

Na tym się nie skończyło. W 90+5 min Putiwcew sfaulował szarżującego Marcina Robaka, a po chwili "jedenastkę" wykorzystał Darko Jevtić.

Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kownacki 33 karny, 2:0 Robak 89 karny, 3:0 Jevtić 90+6 karny.

Lech: Putnocky - T. Kędziora, L. Nielsen, Wilusz, Kostewycz - Makuszewski (90+1 Wasielewski), Trałka (36 Tetteh), Gajos, Majewski, Jevtić - Kownacki (84 Robak).

Bruk-Bet Termalica: Pilarz - Pleva, Osyra, Putiwcew, Guilherme - Stefanik (65 W. Kędziora), Kupczak (73 Nowak), Jovanović, Babiarz, Misak (46 Gergel) - Gutkovskis.

Sędziowali: Paweł Gil (Lublin) oraz Marcin Borkowski (obaj Lublin) i Marcin Lisowski (Warszawa). Żółte kartki: Trałka (9, faul) - Misak (35, faul), Osyra (44, faul), Putiwcew (56, faul), Jovanović (79, faul). Czerwona kartka: Putiwcew (90+5, faul), Widzów: 10 453.