Tajemniczy napastnik w Garbarni Kraków

Jerzy Filipiuk
"Brązowi" w tym roku rozegrali sześć sparingowych spotkań
"Brązowi" w tym roku rozegrali sześć sparingowych spotkań Andrzej Wiśniewski
W sparingowym meczu piłkarskim Garbarnia Kraków zremisowała w Stalowej Woli z tamtejszą drugoligową Stalą 1:1.

Spotkanie odbyło się na sztucznej murawie bocznego boiska MOSiR-u, dostarczyło sporo emocji i stało na dobrym poziomie. Padły ładne gole.

Dla „Brązowych” był to pierwszy w tym roku mecz sparingowy rozegrany poza Krakowem. W poprzednich trzykrotnie wygrali oni (z Rozwojem Katowice 2:1, LKS Czaniec 2:0 i Cracovią II 4:3), raz zremisowali (z Cracovią 5:5) i raz przegrali (z GKS Tychy 1:2).

W środowym sparingu stosowali wysoki pressing, mocno utrudniając rywalom wyprowadzanie piłki z własnej połowy boiska. Do tego stopnia, że w 15 minucie bramkarz Stali – 19-letni Dorian Frątczak, pozyskany na półtora roku z Hutnika Nowa Huta – nie miał komu zagrać piłki i za przetrzymywanie jej dłużej niż 6 sekund sędzia podyktował rzut wolny pośredni dla Garbarni na 16. metrze. Krakowianie nie wykorzystali jednak tej sytuacji.

Stal objęła prowadzenie, gdy po przechwycie piłki w środku pola Kamil Bętkowski minął jednego z krakowian i ładnym strzałem z 18 metrów w róg bramki pokonał Marcina Cabaja.

Do remisu doprowadził Szymon Kiebzak, który po rajdzie Damiana Nieśmiałowskiego prawym skrzydłem i zagraniu na pole karne, z woleja z 6 metrów posłał piłkę do siatki.

W drugiej połowie testowany w Garbarni napastnik, którego nazwiska trener Mirosław Hajdo nie chciał nam zdradzić, dwukrotnie trafił w słupek, a po ładnej akcji Michała Kitlińskiego i Michała Góreckiego niecelnie uderzył Norbert Piszczek.

„Stalówka” zrewanżowała się groźnym strzałem Bruno Żołądzia z około 25 metrów.

W sobotę Garbarnia zagra w Woli Chorzelowskiej k. Mielca w Turnieju Dawnych Mistrzów. O godz. 13.15 spotka się z Pogonią Lwów. Drugą parę utworzą Stal Mielec i Stal Rzeszów (godz. 12). Pokonani zagrają o trzecie miejsce (godz. 14.30), a zwycięzcy o pierwsze (godz. 16).

Stal Stalowa Wola - Garbarnia Kraków 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Bętkowski 23, 1:1 Kiebzak 37.

Garbarnia:**I połowa: Cabaj – Mistrzyk, Moskal, Kalemba, Pawłowicz – Kiebzak, Masiuda, Kostru­bała, Nieśmiałowski – Ogar, Siedlarz; II połowa: **Kozioł – Piszczek, Moskal, Łukasik, Mistrzyk (70 Gau­dyn) – Liput, Kostrubała (70 Tracz), Masiuda, Kitliń­ski – Górecki, testowany.