Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Szymon Tracz spróbuje szczęścia w Hiszpanii

Szymon Tracz spróbuje szczęścia w Hiszpanii

Szymon Tracz Szymon Tracz

Szymon Tracz (© fot. archiwum klubu)

Kolarstwo. Niemal po każdym sezonie Krakus bbc Czaja Swoszowice wypuszcza w świat kolejnych bardzo utalentowanych zawodników.
Nie inaczej jest teraz. Z krakowskiego klubu odchodzą bowiem Szymon Tracz i Adam Jagieła.

Ten pierwszy miał bardzo udany rok. Został wicemistrzem Polski ze startu wspólnego, a w prestiżowym wyścigu juniorów „Złote Koło” w Dobczycach uplasował się na trzecim miejscu. Teraz będzie kontynuował karierę w zespole, który jest zapleczem hiszpańskiej grupy Pro-Continental, Caja Rural.

Z kolei Jagieła przenosi się do Chrobrego Głogów. - Cieszy mnie fakt, że kolejni nasi wychowankowie będą mieli okazję do rozwoju - mówi szkoleniowiec Krakusa Zbigniew Klęk. - W przeszłości Karol Domagalski miał przyjemność reprezentować barwy hiszpańskiego teamu i to dzięki niemu Szymon będzie mógł sprawdzić się w doborowym towarzystwie.
Do
Hiszpanii wyjedzie pod koniec stycznia. Na pewno zostanie rzucony na głęboką wodę, ale tak musi być, jeśli zawodnik chce się rozwijać. Ważne jest to, że nasi byli kolarze pomagają sobie nawzajem. Karol przetarł szlak i teraz pomógł Szymonowi. Tak musi być.

Krakus zaczął już treningi. Na razie nowi zawodnicy mieli konsultację selekcyjną. Klęk pracuje obecnie z grupą około 40 zawodniczek i zawodników.

- Zaczynamy wchodzić na wyższe obroty, pracując głównie nad siłą - mówi ceniony szkoleniowiec. - Nasi zawodowcy - Kasia Niewiadoma, Rafał Majka, Tomasz Marczyński - porozjeżdżali się już za granicę, ale wszyscy spotkamy się na wspólnej wigilii 18 grudnia.

Zawodnicy nie będą brali udziału w wyścigach przełajowych. Na starty poczekają więc do kwietnia, kiedy to rozpoczną się pierwsze wyścigi szosowe.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się