Garbarnia szuka drugiego bramkarza. Udany sparing z Szombierkami Bytom

Przemysław Mirek
Marcin Siedlarz (w środku) jest czołowym napastnikiem Garbarni
Marcin Siedlarz (w środku) jest czołowym napastnikiem Garbarni fot. Andrzej Wiśniewski
III liga piłkarska. Garbarnia Kraków wygrała w sparingowym spotkaniu z Szombierkami Bytom 2:1 (1:1). Gole dla krakowskiej drużyny zdobyli Marcin Siedlarz i Kamil Moskal. Lekkiego urazu doznał pierwszy z nich, lider zespołu Garbarni.

Prowadzenie podopiecznym Mirosława Hajdy zapewnił już w 12. minucie spotkania Marcin Siedlarz, wykorzystując podanie Tomasza Ogara po zespołowej akcji. Chwilę później goście doprowadzili do wyrównania. Po faulu na 25. metrze, do stojącej piłki podszedł Krzysztof Krzykawski i potężnym uderzeniem nie dał szans Marcinowi Cabajowi.

Przed przerwą strzelec gola dla Garbarni musiał opuścić plac gry. Jak się później okazało przyczyną była kontuzja. Na szczęście okazała się ona niegroźna. - Marcin naciągnął sobie lekko mięsień dwugłowy. Gdybyśmy go zostawili dłużej, mógłby mu się przytrafić uraz. Lepiej było nie ryzykować - mówił po meczu trener Garbarni Mirosław Hajdo.

Dziesięć minut po zmianie stron trener Hajdo wymienił większość drużyny, sprawdzając kolejnych testowanych zawodników. Decydującą bramkę pod koniec spotkania zdobył Kamil Moskal. Po rzucie rożnym obrońca gospodarzy został w polu karnym rywala i po zamieszaniu podbramkowym wpakował piłkę do pustej bramki.

- Chcemy zgrać drużynę. Próbujemy różnych wariantów i __zobaczymy, co wyjdzie przez te dwa tygodnie. Nie jest to dużo, ale też jest jeszcze trochę czasu, żeby pewne rzeczy zmienić bądź poprawić - komentuje szkoleniowiec Garbarni.

W zespole z Krakowa wciąż przebywają testowani gracze. Trener nie chce jednak zdradzać ich personaliów. Wiadomo natomiast, że po odejściu Adriana Jękota trwają poszukiwania drugiego bramkarza.

- Chciałbym, żeby niektórzy testowani zawodnicy zostali, bo to jest podstawowy cel i mam nadzieję, że uda nam się podpisać z nimi umowy. Myślę, że w __kolejnym tygodniu wszystko już będzie jasne - komentuje trener.

Garbarnia Kraków - Szombierki Bytom 2:1 (1:1)**

Bramki: 1:0 Siedlarz 13, 1:1 Krzykawski 18, 2:1 Moskal 83.