Srebra dla Krakowa

(ART)
Wioślarstwo. Na torze regatowym Malta w Poznaniu rozegrane zostały mistrzostwa Polski juniorów. W imprezie z dobrej strony pokazali się zawodnicy i zawodniczki AZS AWF Kraków, zajmując medalowe pozycje.

W dwójce bez sterniczki 2. miejsce w finale wywalczyły Barbara Wojtarowicz i Sara Bugajska. Wioślarki, które niedawno w czwórce zdobyły srebro mistrzostw Europy juniorek w Trokach, w kraju musiały uznać wyższość dwójki BKW Bydgoszcz: Joanna Kocikowska i Paulina Grzella, które były szybsze o 5 s. Co ciekawe, właśnie w tym składzie wiosłowała czwórka, która z Litwy przywiozła wspomniany medal.

Przed krakowiankami jeszcze w tym sezonie najważniejsza impreza roku - mistrzostwa świata junorów w Rotterdamie, które odbędą się 20-28 sierpnia.

W czempionacie w Poznaniu w dwójce podwójnej wagi lekkiej 2. miejsce uzyskały Adrianna Niemiec i Monika Stachak, ale w tej konkurencji startowały tylko dwie osady. Z kolei czwórka podwójna AZS AWF, złożona z tych czterech zawodniczek, uplasowała się na 6. pozycji.

W dwójce podwójnej wagi lekkiej chłopców bardzo dobry start zanotowali Maciej Ostafin i Wiktor Kozik-Burnagiel. Zdobyli srebro, przegrywając w finale (o 8 sekund) z ekipą Lotto Bydgostii: Kacper Olejniczak, Jarosław Płotka. W finale A jedynki wagi lekkiej płynął Ostafin, zajmując 8. lokatę.

Trenerkami AZS AWF Kraków są Iwona Wójcik-Pietruszka i Elżbieta Wojciechowicz.