Rozczarowanie w Nowym Targu. „Szarotki” bez medalu

Maciej Zubek
Czwarte miejsce Podhala to spore rozczarowanie
Czwarte miejsce Podhala to spore rozczarowanie Maciej Zubek
Hokeiści TarySki Podhala Nowy Targ w rywalizacji o „brąz” po raz drugi ulegli Polonii Bytom, tym razem na jej lodowisku i tym samym po raz pierwszy od trzech lat, kończą sezon poza podium. Mecz rozstrzygnął się w 7 minucie dogrywki, kiedy padł jedyny gol w tym spotkaniu.

W regulaminowych 60 minutach gry, co bardzo rzadkie w hokeju, bramek licznie zebrana w bytomskiej „Stodole” i bardzo żywiołowo dopingująca widownia nie zobaczyła. Szczególnie przez pierwsze dwie tercje sytuacji ku ich zdobycia z obu stron było bardzo niewiele. Z lodu wiało potworną nudą. Mecz rozkręcił się w trzeciej tercji. Przeważała w niej Polonia, ale Podhale skutecznie się broniło, mając duże oparcie w świetnie dysponowanym Marisie Jucersie. Kilka kontrataków „Szarotek” też mogło zakończyć się golem, ale i strzegący bramki Polonii Filip Landsman był bezbłędny w swoich interwencjach.

Indywidualną akcję na wagę zwycięstwa i tym samym pierwszego od 16 lat medalu dla klubu z Bytomia przeprowadził w 7 minucie dogrywki Błażej Salamon.

Tempish Polonia Bytom – TatrySki Podhale Nowy Targ 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, d. 1:0)
Bramka:
1:0 Salamon (Słodczyk, Danieluk) 67.
Polonia: Landsman – Cunik, Działo, Bordowski, Malinik, Vozdecky – Augstkalns, Turon, Kozłowski, Frączek, Krzemień – Dikis, Wanacki, Salamon, Słodczyk, Danieluk – Owczarek, Pastryk, Wieczorek, Wąsiński, Kłaczyński.
Podhale: Jucers – Jaśkiewicz, Haverinen, Wielkiewicz, Zapała, Iossafov – Tomasik, Radzinski, Hattunen, Bryniczka, Różański – Łabuz, Sulka, M. Michalski, Neupauer, D. Kapica – Wojdyła, K. Kapica P. Michalski, Siuty, Svitac.
Sędziowali: Włodzimierz Marczuk z Torunia i Maciej Pahucki z Gdańska. Kary: 8-8 min.

Materiał oryginalny: Rozczarowanie w Nowym Targu. „Szarotki” bez medalu - Gazeta Krakowska