PŚ w biegach narciarskich: Justyna Kowalczyk piąta w Estonii

Krzysztof Kawa
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Łukasz Szrubkowski
Ostatni sprawdzian Justyny Kowalczyk przed mistrzostwami świata w narciarstwie klasyczynym wypadł przyzwoicie, ale bez rewelacji. W biegu na 10 km techniką klasyczną Polka zajęła piąte miejsce, wyraźnie przegrywając walkę o miejsce na podium Pucharu Świata w Otepaeae.

W Estonii zwyciężyła Norweżka Marit Bjoergen, która zdeklasowała konkurentki. Na półmetku rywalizacji Kowalczyk miała minimalną stratę do trzeciego miejsca, więc nadzieje na jej progres były uzasadnione. Jednak wzorem wielu z poprzednich występów biegaczka z Kasiny Wielkiej osłabła w drugiej części trasy. Zamiast więc nadrobić trzysekundową stratę do Norweżki Heidi Weng, dała się jeszcze wyprzedzić jej rodaczce Ingvild Flugstad Oestberg. 26,5 s za Bjoergen na metę przybiegła Szwedka Charlotte Kalla, Weng była trzecia. Miejsce w piątej dziesiątce zajęła Kornelia Kubińska. Poniżej kompletne wyniki biegu na 10 km.