Pistolet dla Wawelu

(ART)
Strzelectwo. Zawody klasyfikacyjne o Wielki Puchar Kaczawy, które odbyły się w Złotoryi, były bardzo udane dla strzelców z krakowskich klubów. W broni pneumatycznej odnieśli cztery zwycięstwa.

Pomyślna dla naszych seniorów byla rywalizacja w pistolecie. Do finału awansowało dwóch zawodników Wawelu, a w nim spisali się rewelacyjnie, stając na podium. Zwyciężył Rafał Blasczok (197,8 pkt), a 3. miejsce zajął Jerzy Pietrzak (w poprzednich zawodach klasyfikacyjnych, w Pucku, był drugi).

W kolejnej próbie w Złotoryi (inna formuła - tylko runda zasadnicza) też byli na „pudle”, zamieniając się miejscami: zwycięski Pietrzak uzbierał 571 pkt, a 3. Blasczok - 565. Pietrzak w punktacji łącznej zawodów był 2., podobnie jak w dodatkowym superfinale.

W karabinie Marcin Królikowski (Wisła) w obu strzeleniach uplasował się na 3. pozycji (łącznie też był 3.). W pistolecie kobiet, w skromnej obsadzie, Ewelina Płaszowska (Zarabie Myślenice) była 5. i 3., a w klasyfikacji dało jej to 2. lokatę; Elżbieta Szwed (Wisła) była 4. i 7. (5. w punktacji). Z karabinu strzelała Elżbieta Smolik (HTS LOK), dwa razyzajmując 6. miejsce.

W karabinie juniorów bardzo dobrze spisali się reprezentanci HTS LOK Kraków. W pierwszym strzelaniu mężczyzn Mateusz Zych ukończył zmagania na 1. pozycji (200,8 pkt). Świetnia celowała wśród kobiet Izabella Twardosz, wygrywając w karabinie z wynikiem 204,7 pkt, o 0,2 pkt przed rywalką; była też wcześniej najlepsza w fazie eliminacyjnej. W kolejnej próbie zawodnicy z Nowej Huty wywalczyli 2. lokaty. W rankingu pucharu Twardosz okazała się najlepsza, a Zych był 2.