(krzyk)
AP/East News
To mogła być jedna z największych sensacji w historii mistrzostw świata. Po porażce z Meksykiem 0:1, w drugim meczu mundialu w Rosji Niemcy przegrywali do przerwy ze Szwecją po golu Ola Toivonena. Gdyby mistrzowie świata nie zdołali choć zremisować, już dziś straciliby szansę na awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Niemcy odetchnęli nieco tuż po przerwie, gdy wyrównującą bramkę zdobył Marko Reus, ale wciąż nie byli pewni swego. W 82. min sędziujący to spotkanie Szymon Marciniak ukarał czerwoną kartką (po drugiej żółtej) Niemca Jerome'a Boatenga. W ostatniej minucie doliczonego czasu (czyli 90+5 min) Toni Kroos zdobył jednak prowadzenie po rzucie wolnym i Niemcy mają trzy punkty.

Nigdy wcześniej nie doszło do wyeliminowania Niemców w grupie. Ilekroć grali w mistrzostwach świata, tyle razy przechodzili tę fazę turnieju. Odpadnięcie obrońców tytułu już na tym etapie mundialu byłoby więc wydarzeniem bez precedensu. Na niekorzyść czterokrotnych mistrzów świata działał fakt, że we wcześniejszym meczu Meksyk pokonał Koreę Płd. 2:1. Ale Niemcy, choć grali w dziesiątkę przez znaczną część drugiej połowy, pokonali Szwedów 2:1. Decydującą bramkę zdobył Kroos, ten sam, który złym podaniem w pierwszej połowie przyczynił się do utraty przez Niemców gola zdobytego przez Toivonena. Teraz mistrzów świata czeka trzecie spotkanie w grupie - z Koreą Płd.

Szwedzi w pierwszym spotkaniu pokonali Azjatów 1:0 i także mają 3 punkty. W ostatnim meczu zmierzą się z Meksykiem, który wywalczył już sześć punktów.

MŚ 2018. Zobacz aktualną klasyfikację strzelców mundialu w Rosji

Materiał oryginalny: MŚ. Niemcy wracają do gry na mundialu w Rosji! W ostatniej minucie doliczonego czasu pokonali Szwecję 2:1! - Gazeta Krakowska