Mecz Bruk-Bet Termalica - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Gdzie...

Mecz Bruk-Bet Termalica - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 35. kolejka (gr. spadkowa)

• Koniec meczu!

• Mraz strzelał z rzutu wolnego nad murem, ale w środek bramki i Trela zdołał odbić piłkę.

• Piszczek na lewym skrzydle piętką wypuścił Ksionza, a ten próbował wycofać do Sovsicia, ale połapali się w tym obrońcy gospodarzy!

• Szymon Marciniak przedłużył mecz o 3 minuty.

• Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy: Iancu za Stefanika.

• Centra na dalszy słupek, ale piłki nie sięgnął ani Kolew, ani Piszczek. Gracze Sandecji przeszkodzili sobie w tej sytuacji!

• Po dośrodkowaniu Danka Sandecja wywalczyła rzut rożny.

• Putiwcew bardzo dobrze blokuje strzał Ksionza!

• Mocny strzał Gutkovskisa zablokowany w polu karnym! Gracz Bruk-Betu domagał się rzutu karnego po zagraniu ręką, ale Szymon Marciniak słusznie nie podyktował "jedenastki".

• Druga zmiana w Bruk-Becie - schodzi Szeliga, wchodzi Guba.

• Gabriel Matei ukarany żółtą kartką.

• Sovsić przedarł się środkiem pola, ale chwilę później fatalnie podawał do napastników i piłka wpadła w ręce bramkarza.

• Szybka odpowiedź gospodarzy! Gliwa odbija jednak strzał z dystansu w wykonaniu Purece!

• REMIS! Świetną indywidualną akcją popisał się Ksionz, który w polu karnym odegrał do Małkowskiego,a tenlewą nogą posłał piłkę między nogami obrońcy i obok Treli do siatki Bruk-Betu!

• W pole karne z rzutu wolnego dośrodkowywał Mraz, ale piłkę głową wybijał Śpiączka.

• Sovsić zmienia Trochima. Kazimierz Moskal wyczerpał tym samym limit rotacji.

• Kolew strzelał lewą nogą z woleja, zza pola karnego, ale to uderzenie było bardzo niecelne.

• Sandecja coraz śmielej naciera, ale póki co bez skutku. Zablokowane dośrodkowanie Danka z prawej strony.

• Było groźnie pod bramką Gliwy! Mraz w ostatniej chwili uniemożliwił Szelidze oddanie strzału głową z najbliższej odległości!

• Czas na zmianę w drużynie gospodarzy. Zszedł Pawłowski, a wszedł Purece.

• Piter-Bućko faulował Gutkovskisa, za co ukarany został żółtą kartką, która wyklucza go z kolejnego spotkania.

• Druga zmiana w Sandecji: boisko opuszcza Kasprzak, a wchodzi na nie Ksionz.

• Piter-Bućko ukarany żółtą kartką.

• Za mocne podanie do Pawłowskiego i piłka pada łupem Gliwy.

• Przed polem karnym Bruk-Betu Kolew podawał do Małkowskiego, ten chciał zejść na prawą nogę i strzelić zza "szesnastki", ale został zablokowany.

• Deszcz już padał, ale teraz w Niecieczy szaleje ulewa. Czy wpłynie to na losy meczu?

• Żółtą kartką ukarany został Bartłomiej Kasprzak. Gracz Sandecji nie zagra przez to w następnym meczu.

• Z prawej strony dośrodkowywał Danek, ale piłki nie sięgnął Piszczek.

• Żółta kartka dla Mateusza Kupczaka.

• Trochim nie zrozumiał się z Małkowskim i podał prosto w nogi obrońców Bruk-Betu.

• Rozpoczęła się druga połowa!

• Sandecja rozpocznie drugą połowę w zmienionym składzie. Jakuba Bartosza w przerwie zastąpił Adrian Danek.

• Bruk-Bet Termalica prowadzi zasłużenie. Gospodarze są groźniejsi z przodu i dużo lepiej zorganizowani z tyłu. Sandecja gra bez pomysłu, bardzo chaotycznie i popełnia dużo prostych błędów technicznych - w ten sposób walka o utrzymanie ma nikłe szanse na powodzenie. Czy goście pozbierają się w drugiej połowie? Odpowiedź niebawem, do Niecieczy wrócimy po przerwie.

• Upłynęły doliczone 2 minuty i Szymon Marciniak kończy pierwszą połowę.

• Mogło być bardzo groźnie pod bramką gospodarzy, ale Mraz nie opanował piłki w polu karnym Bruk-Betu!

• Mraz nieźle dograł z rzutu wolnego, ale obrońcy Bruk-Betu wybili piłkę na rzut rożny.

• Artem Putiwcew ukarany żółtą kartką.

• Daleki wyrzut z autu w wykonaniu Sandecji, piłka doleciała w pole karne, ale po nieudanym odegraniu głową trafiła w ręce Treli.

• Trochim próbował zagrać górą do napastników, ale to podanie nie znalazło adresata i piłka opuszcza boisko.

• Gliwa pewnie wyłapał dośrodkowanie Stefanika z rzutu rożnego.

• Pawłowski podciął piłkę w pole karne, ale napastnicy gospodarzy nie zrozumieli jego intencji. Piłka w rękach Gliwy.

• Matei płasko dośrodkowywał z prawej strony, ale jego podanie przechwycił Mraz.

• Kasprzak walczył o utrzymanie piłki w boisku i zdołał dośrodkować do Piszczka, ale ten miał problemy by czystko trafić w piłkę, przez co po strzale głową piłka przeleciała wysoko nad bramką.

• Szeliga dał z siebie ile mógł, ale nie miał szans by dojść do piłki przerzuconej przez Gutkovskisa.

• Szufryn ukarany żółtą kartką za faul na Gutkovskisie.

• Szeliga naciskał na utrzymującego się przy piłce Małkowskiego, ale przy okazji przekroczył przepisy.

• Kolejny strzał głową w wykonaniu gospodarzy. Tym razem Gliwa spokojnie łapie uderzenie Gutkovskisa.

• Doskonałą sytuację zmarnował Kolew! Z rzutu wolnego dośrodkował Mraz, a Kolew główkował z 5 metrów, jednak tuż ponad bramką!

• Szeliga i Piter-Bućko zderzyli się głowami i obaj leżą na boisku. Potrzebna pomoc medyczna.

• Kupczak wyprzedził rywala i przejął piłkę w środku boiska, odegrał do Stefanika, a ten zdecydował się na strzał z dużej odległości, jednak piłka przeleciała wysoko nad bramką.

• Trochim posłał bardzo dobre prostopadłe podanie do Kolewa, jednak Trela wyszedł z bramki i zdążył złapać piłkę zanim dopadł do niej napastnik gości.

• Bruk-Bet wyprowadzał groźnie wyglądający kontratak, jednak zakończył się on fatalnym podaniem Śpiączki na prawe skrzydło do Pawłowskiego. Piłka opuszcza boisko.

• Kolejny atak gospodarzy, jednak Gliwa pewnie chwycił piłkę dośrodkowaną przez Pawłowskiego.

• Kolew oddał mocny strzał z rzutu wolnego, jednak pomylił się o 2 metry.

• Piszczek faulowany ok. 30 metrów od bramki. Dobra okazja dla Sandecji.

• Szeliga dobrze zagrał w pole karne do Gutkovskisa, ale ten niedokładnie odgrywał do tyłu. Gospodarze mają tylko rzut rożny.

• Szufryn ucierpiał w starciu ze Śpiączką i potrzebuje pomocy fizjoterapeutów.

• Gliwa dobrze interweniuje po strzale głową Śpiączki, odbija piłkę do boku.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka spadła pod nogi Maksimenki, ale ten za długo zbierał się do strzału.

• Niezłe podanie z prawej strony do Gutkovskisa, jednak do piłki szybciej dobiegł Szufryn.

• Matei utrzymał się przy piłce pomimo pressingu rywali, jednak po chwili podał wzdłuż linii do nikogo.

• GOL DLA BRUK-BETU! Bartosz Śpiączka strzałem głową w długi róg pokonał Michała Gliwę! Z prawej strony dośrodkowywał mu Szeliga.

• Bardzo nieudany przerzut piłki w wykonaniu Bruk-Betu. Piłka wychodzi na aut.

• Nieźle wyglądała akcja Sandecji, Bućko dośrodkował w pole karne, ale pojedynek główkowy wygrał gracz Bruk-Betu.

• Stefanik podciął na prawym skrzydle piłkę do Gutkovskisa, ale ten nie zdołał opanować piłki przy linii bocznej.

• Za nami pierwszy gwizdek sędziego - zaczynamy walkę o utrzymanie! Przy piłce gracze z Niecieczy.

• Piłkarze wychodzą na murawę.

• Rezerwowi obu drużyn:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Mucha, Toivio, Szarek, Kvantaliani, Purece, Guba, Iancu.

Sandecja Nowy Sącz: Radliński, Straus, Danek, Baran, Ksonz, Sovsić, Dudzic.

• Bruk-Bet Termalika i Sandecja znajdują się obecnie w strefie spadkowej, ale ich strata do pierwszej bezpiecznej pozycji, okupowanej przez Lechię Gdańsk, zmniejszyła się w ostatniej kolejce. Gracze z Niecieczy mają w tej chwili 32 punkty, o jeden więcej niż ostatnia w tabeli Sandecja. O utrzymanie walczyć muszą jeszcze Lechia i Piast (po 34 punkty).

• Dzień dobry! Już o 18 rozpoczniemy kolejną, 35 już kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Na początek arcyważne mecze w kontekście walki o utrzymanie. Relację ze spotkania Bruk-Betu Termaliki Nieciecza z Sandecją Nowy Sącz przeprowadzi Bartłomiej Krawczyk.

Kaja Krasnodębska

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Bruk-Bet Termalica - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Andrzej Banaś

Mecz Bruk-Bet Termalica - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Mimo, że Sandecja oraz Bruk-Bet jak dotąd zgromadziły razem niewiele więcej punktów niż liderująca Legia, ich wtorkowe starcie przykuwa sporo uwagi w całym kraju. Na stadionie w liczącej nieco ponad 700 mieszkańców Niecieczy odbędą się ekstraklasowe derby, które mogą zadecydować o pierwszym spadkowiczu. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Bruk-Bet Termalica - Sandecja Nowy Sącz ONLINE

Ci, którzy wcześniej nie zdołali pojawić się na ekstraklasowych derbach Niecieczy, stoją przed ostatnią szansą. Sytuacja w tabeli obu ekip czyni mocno nieprawdopodobnym utrzymanie się i jednych i drugich na najwyższym polskim poziomie rozgrywkowym.
Dla tego, kto przegra wtorkowe starcie walka praktycznie się zakończy. Ciężar gatunkowy tego starcia będzie więc niezwykle wysokim. Jak mówi klasyk – derby rządzą się własnymi prawami. Co więc powiedzieć o takich, które przynajmniej dla jednych mogą okazać się kluczowe?

Podobnie jak w lutym, w rolę rozjemcy ponownie wcieli się Szymon Marciniak. Dla arbitra, którego zobaczymy podczas tegorocznego mundialu, mecze o najwyższą stawkę nie są niczym nowym. Z poprzedniego starcia pomiędzy tymi ekipami wyszedł obronną ręką. Nie popełnił poważniejszych błędów, nie przeszkodził też niecieczanom w wygranej. To Słonie po samobójczej bramce Adriana Basty zdobyły wówczas trzy punkty. Tym samym powzięły rewanż za jesienny bój, który wygrali Sączersi. Zwycięskiego gola zdobył Adrian Danek. Bilans bezpośrednich spotkań w Lotto Ekstraklasie: 1-1.

Gdyby takim wynikiem zakończyły się wtorkowe zawody, zadowolone mogłyby być jedynie Piast Gliwice oraz Lechia Gdańsk. To bezpośredni rywale ekip z Małopolski o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pozostała grająca w grupie spadkowej czwórka już zapewniła sobie utrzymanie. Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu na ostatnie dwa gwarantujące grę w Lotto Ekstraklasie miejsca, chętnych jest czterech. Bliżej celu znajdują się gliwiczanie oraz gdańszczanie, którzy jak dotąd zebrali po 34 punktów. Sandecja jest uboższa o trzy, Bruk-Bet o dwa oczka. Jeżeli więc Słoniom uda się wygrać, wyskoczą ze strefy spadkowej. Spędzili tam już sporo czasu. Najwyższy czas się z niej wygrzebać.

Taką możliwość dało im piątkowe zwycięstwo nad Lechią Gdańsk. Wyrównany bój w pierwszej połowie, gol Vladislavsa Gutkovskisa w drugiej i to Słonie opuszczały boisko bogatsze o trzy punkty. – Każdy mecz gramy o życie. Dzisiaj to życie sobie przedłużyliśmy. - mówił po zakończeniu spotkania Łukasz Piątek. – Teraz przed nami kolejny mecz o życie. Musimy go zwyciężyć.

Nie będzie to jednak proste. Ten mecz zapowiada się dla Słoni trudniejszym niż poprzedni. Przede wszystkim Sączersi to ekipa przyzwyczajona do gry o utrzymanie. Z takim celem rozpoczęła swoją przygodę w Lotto Ekstraklasie i choć przez dłuższy czas sama rzucała sobie kłody pod nogi, to powoli zaczyna wychodzić na prostą. W rundzie finałowej zwyciężyła już dwukrotnie: z Arką Gdynia oraz przed tygodniem z Piastem Gliwice. Niebiesko-Czerwoni do Niecieczy przyjechali zapewnić sobie spokój w końcówce sezonu. Zamiast tego przedłużyli nadzieję podopiecznych Kazimierza Moskala na utrzymanie. Na zwycięstwo nowosądeczan złożyła się jednak nie tylko słaba forma gliwiczan, ale przede wszystkim bramki Filipa Piszczka oraz Wojciecha Trochima. Ten drugi zdobywając gola i notując asystę stał się prawdziwym bohaterem tego spotkania.

Podobny cel ma na najbliższe spotkanie. Jeżeli ponownie zagra na miarę swoich umiejętności, włodarze Bruk-Betu jeszcze mocniej będą żałować, że w końcu nie udało się sprowadzić przymierzanego do Termaliki zawodnika. Jacek Zieliński nie otrzymał możliwości skorzystania z niego wiosną. Tym razem poradzić będzie musiał sobie również bez pauzujących za czerwone kartki Romana Gergela i Martina Mikovicia. Drugiego z nich w obecnym sezonie już nie zobaczymy. Rafał Grzelak z kolei nie zagra z powodu kartoników koloru żółtego. Podobnie zresztą jak Plamen Krachunov, który posiada już kolekcję dwunastu takowych. Jak zwykle oglądać nie będzie można również Macieja Korzyma. Do jego braku można było się już jednak przyzwyczaić. Napastnik nie gra już od listopada.

Emocji nie zabraknie, na pewno dopisze również atmosfera. Derby Niecieczy to mecz na najwyższym poziomie niezwykły. Nie co dzień mierzą się ze sobą dwie ekipy rozgrywające swoje domowe spotkania na stadionie w miejscowości o ponad 700 mieszkańcach. To ma specyficzny klimat, za którym niejeden w przyszłym sezonie będzie tęsknił. I być może żałował, że nie pojawił się na trybunach. Frekwencja nie zapowiada się porywająco.

Sonda

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz: kto wygra mecz Ekstraklasy?

Sędzia:

Szymon Marciniak (Płock)
Arbiter w tym spotkaniu mógł być tylko jeden. Sędzia, który za kilka tygodni uda się na mundial do Rosji w roli pierwszego arbitra ma już doświadczenie w prowadzeniu spotkań między tymi ekipami. To on sędziował lutowy, wygrany przez Bruk-Bet 1:0 mecz. Oprócz tego poprowadził jeszcze dwa inne spotkania w wykonaniu Słoni. Oba zakończyły się wiktoriami niecieczan. Równie szczęśliwym nie okazał się dla Sączersów. Jasne, w jego obecności pokonali Jagiellonię Białystok, ale też podzielili się punktami z Górnikiem Zabrze.

Nieobecni:

Sandecja Nowy Sącz Plamen Krachunov (żółte kartki), Maciej Korzym (kontuzja)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza Roman Gergel, Martin Miković (czerwone kartki), Rafał Grzelak (żółte kartki)

Forma w poprzednich ligowych meczach:

Sandecja Nowy Sącz – Wisła Kraków 0:0
Śląsk Wrocław - Sandecja Nowy Sącz 1:0
Sandecja Nowy Sącz – Arka Gdynia 3:1 (Zbozień sam., Warcholak sam., Danek)
Pogoń Szczecin - Sandecja Nowy Sącz 2:0
Sandecja Nowy Sącz – Piast Gliwicen 2:1 (Piszczek, Trochim)

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (Gutkovskis)
Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Śląsk Wrocław 1:2 (Stefanik)
Cracovia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:2 (Stefanik, Grzelak)
Lechia Gdańsk - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 (Gutkovskis)

Ostatnie bezpośrednie starcia:

24 lutego 2018: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (Basta sam.)
17 września 2017: Sandecja Nowy Sącz – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (Danek)
22 marca 2015: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Sandecja Nowy Sącz 3-0 (Drozdowicz x2, Włodyka)
27 sierpnia 2014: Sandecja Nowy Sącz – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-3 (Frańczak – Drozdowicz x3)

Mecz Bruk-Bet Termalica - Sandecja Nowy Sącz TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu od 17:40 w CANAL+ Sport. Początek transmisji w CANAL+ Sport o 17:55. Spotkanie skomentuje duet Bartosz Gleń – Grzegorz Mielcarski. W internecie mecz będzie można obejrzeć na canalplussport.pl.

18:00 Bruk-Bet Termalica - Sandecja CANAL+ Sport