Kosztowne błędy hokeistów Cracovii. Teraz rewanże na lodowisku w Krakowie

Andrzej Stanowski
Aneta Zurek / Polska Press
- Cracovia musi wyciągnąć wnioski z niedzielnej porażki, jej gracze muszą zachować chłodne głowy, opanować nerwy i grać bez kar – mówił przed poniedziałkowym meczem były reprezentant Polski Wojciech Tkacz. I pierwsze minuty pokazały, że krakowianie wyszli na lód mocno skoncentrowani. Choć końcowy efekt był taki, jak w pierwszym starciu. Teraz rywalizacja przenosi się do Krakowa, mecze w czwartek i piątek.

Na początku poniedziałkowego spotkania przydarzyła się dwuminutowa kara dla Petra Chaloupki, ale Rafał Radziszewski dwa razy świetnie interweniował. Potem aż przez sześć minut krakowianie grali z przewagą jednego zawodnika, zamykali rywali w ich tercji, były groźne strzały, ale kanadyjski bramkarz Tauronu Shane Owen spisywał się bez zarzutu. Raz dopisało mu szczęście, kiedy krążek zatańczył na poprzeczce jego bramki.

Wielkie emocje były w drugiej tercji. W 43 sekundzie, kiedy „Pasy” grały w przewadze, błąd popełnił Radziszewski, podał krążek na kij Patryka Wronki i ten posłał go do pustej bramki.

Krakowianie chcieli szybko odrobić stratę, ruszyli do ataku, przez blisko dwie minuty nie schodzili z tercji rywala, tymczasem z kontrą ruszył 36-letni czeski obrońca Jakub Grot i po rajdzie przez pół lodowiska pokonał Radziszewskiego. W 30 min piękna kontra „Pasów” zakończyła się bramką Damiana Słabonia. W trzy minuty później goście wreszcie wykorzystali grę w przewadze (Teddy Da Costa) i był remis 2:2. Ale pod koniec tercji „Pasom” przytrafił się kolejny poważny błąd, grając w przewadze, straciły krążek i Bartosz Fraszko dał gospodarzom prowadzenie. A 45 sekund później ponownie Fraszko trafił do siatki.

W ostatniej tercji gospodarze pilnowali dwubramkowego prowadzenia, a goście nie mieli atutów, by odwrócić losy meczu.

Tauron Katowice – Comarch Cracovia 4:2 (0:0, 4:2, 0:0)
Bramki:
1:0 Wronka 21, 2:0 Grof (Krawczyk) 26, 2:1 Słaboń (Dziubiński) 30, 2:2 Da Costa (Sykora) 33, 3:2 Fraszko (Wronka) 37, 4:2 Fraszko (Deveczka) 38.
Sędziowali: Paweł Breske (Jastrzębie) i Paweł Meszyński (Warszawa). Kary: 16 – 8 min. Widzów: 1300. Stan półfinału play- off: 2:0.
Tauron: Owen – Wanacki, Czakajik, Vozdecky, Rohtla, Themar – Deveczka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko – Rąpała, Grof, Łopuski, Sawicki, Strzyżowski – Krawczyk, Skokan, Dalidowicz, Krężełok, Majoch.
Cracovia: Radziszewski – Noworyta, Chaloupka, Sykora, Da Costa, Kalus – Kolesnikovs, Rompkowski, Drzewiecki, Bryniczka, Urbanowicz – Wajda, Dutka, Domogała, Worobiew, Kapica –Szurowski, Dziubiński, Słaboń, Sinagl, Zygmunt.