Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Klubowe MŚ siatkarzy w przyszłym roku w Krakowie?! Są na to...

Klubowe MŚ siatkarzy w przyszłym roku w Krakowie?! Są na to szanse

1/4

(© Michal Gaciarz / Polska Press)

W lipcu w Tauron Arenie Kraków odbył się turniej Final Six, który wygrali Serbowie
Menedżer Andrzej Grzyb wspólnie z Fundacją Aleja Gwiazd Siatkówki i PZPS walczy o prawo do organizacji przyszłorocznego turnieju Klubowych Mistrzostw Świata w Polsce. Mecze półfinałowe i finał miałyby się odbyć w Tauron Arenie Kraków - informuje "Przegląd Sportowy".
Światowa federacja podejmie decyzję w przyszłym tygodniu. Poza Polską kandydują Rosjanie i Brazylijczycy, którzy byli organizatorami ostatniej edycji Klubowych Mistrzostw Świata (wcześniej przez cztery lata po reaktywacji rozgrywek odbywały się w Katarze).

Przyszłoroczny turniej ma zostać rozegrany w maju z udziałem ośmiu zespołów, w tym - jeśli odbędzie się w Polsce - aż dwóch drużyn PlusLigi. Mecze grupowe odbywałyby się w Rzeszowie i Kędzierzynie-Koźlu, a półfinały i finał w mieście, który dysponuje znacznie większą halą. Stąd kandydatura Krakowa, bo w maju zajęty jest katowicki Spodek.

- Teraz przymierzamy się do Tauron Areny Kraków. Ale to nie jest jeszcze przesądzone - zastrzega Andrzej Grzyb na łamach "PS". Organizacja turnieju ma kosztować ok. 7 mln złotych.


 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się