IV liga: Wiślanka Grabie - Dalin Myślenice. Zadecydował jeden gol

Tomasz Bochenek
Wiślanka Grabie pokonała Dalin Myślenice 1:0 w meczu 10. kolejki grupy zachodniej małopolskiej IV ligi. Dla gości to pierwsza porażka w obecnych rozgrywkach.

Dalin przed spotkaniem miał w dorobku sześć wygranych i remis - ale także trzytygodniową przerwę w grze (stąd dwa mecze zaległe, które przed nim). Wiślanka też taką pauzę niedawno zaliczyła, i wybrnęła z niej obronną ręką. Po dzisiejszym spotkaniu jej bilans to 8 zwycięstw w 9 meczach, w tabeli ustępuje swojemu jedynemu pogromcy - Hutnikowi, który ma jednak taką samą liczbę punktów.

- Mecz bardzo wyrównany, na remis - mówił po potyczce z myśleniczanami trener gospodarzy Paweł Zegarek. - Gra toczyła się głównie od "szesnastki" do "szesnastki", z dużą ilością walki, obie drużyny stosowały wysoki pressing. I nam przyniósł on bramkę, wykorzystaliśmy błąd bramkarza Dalinu w wyprowadzeniu piłki.

Wtedy, w 40 minucie, futbolówkę wywalczył Łukasz Nowak. Podbiegł z nią i mniej więcej z linii pola karnego uderzył w dalszy róg.

- Dalin pokazał się jako zespół mocny, poukładany w defensywie. Najlepiej świadczy o tym fakt, że bramka, którą mu strzeliliśmy, była dopiero piątą straconą przez niego w tym sezonie - komplementował rywala szkoleniowiec grabian.

Bliski zdobycia gola był też Patryk Warylak, który trafił w słupek, po drugiej stronie boiska więcej ze swoich dwóch pozycji strzałowych mógł natomiast ugrać Kamil Mistarz.

Robert Czopek, trener Dalinu: - W drugiej połowie Jakub Górecki wychodząc sam na sam był ewidentnie faulowany przez obrońcę, który ciągnął go za szyję. Oddał strzał, ale bramkarz obronił. Rzutu karnego sędzia niestety nie podyktował.

IV LIGA, GRUPA ZACHODNIA: WYNIKI MECZÓW 10. KOLEJKI [STRZELCY, TABELA]

Wiślanka Grabie - Dalin Myślenice 1:0 (1:0)**Bramka: 1:0 Nowak 40. Wiślanka: Grabowski - Czajka, Robak, Tarasek, Kuligowski - Domoń, Furga (65 Zięba), Nowak - Pułka (85 Leśniak), Kiwacki (80 Kmak), Warylak (69 Kusiak). Dalin: Kipek - Tokarz, Stelmach, Senderski, M. Mistarz (75 Pilch) - Kawula, Wojtan, K. Mistarz (60 O. Mistarz), J. Górecki, Kościelniak - Biel. Żółte kartki: Kuligowski, Zięba - Kawula. Widzów**: 150.