IV liga: Chwile grozy w Pcimiu, piłkarz Dalinu odwieziony do szpitala. Wyniki 1. kolejki

Tomasz Bochenek
Michał Górecki
Michał Górecki Andrzej Wiśniewski
- Zespół dedykuje to zwycięstwo Michałowi Góreckiemu - mówi trener Dalinu Robert Czopek. Myśleniczanie wygrali z Pcimianką na jej stadionie 3:0, ale był w tym meczu moment, gdy wynik zszedł na dalszy plan.

Około 30 minuty Michał Górecki zderzył się z rywalem. - Sytuacja była podbramkowa - relacjonuje Krzysztof Kmiecik, kierownik drużyny Dalinu. - Prawdopodobnie został uderzony w głowę, stracił na chwilę przytomność, pojawiły się drgawki. Wezwaliśmy pogotowie, karetka dość szybko przyjechała, zabrała zawodnika do szpitala w Myślenicach. Po dość szczegółowych badaniach okazało się na szczęście, że nic naprawdę poważnego się nie stało.

W przerwanej na niemal 20 minut I połowie bliscy objęcia prowadzenia byli gracze Pcimianki, już w 2 minucie Sołtys zmarnował świetną okazję. Po przerwie do głosu doszedł Dalin. Dwa gole z rzutów karnych zdobył Jakub Górecki, brat-bliźniak będącego wówczas w szpitalu Michała.

W drugim dzisiejszym meczu 1. kolejki grupy zachodniej małopolskiej IV ligi Sosnowianka zremisowała z Orłem Piaski Wielkie, mimo iż do 85 minuty prowadziła 2:0.

Następna kolejka już we wtorek.

IV liga, grupa zachodnia - 1. kolejka. Mecze niedzielne

Pcimianka - Dalin Myślenice 0:3 (0:0). Bramki: 0:1 Kałat 48, 0:2 J. Górecki 60 karny, 0:3 J. Górecki 75 karny.

Sosnowianka Stanisław Dolny - Orzeł Piaski Wielkie 2:2 (1:0). Bramki: 1:0 Orłoś 20, 2:0 Konefał 48, 2:1 Wajda 85, 2:2 Kapera 89.