Impel Wrocław - Polski Cukier Muszynianka 3:1

Jakub Guder
Impel Wrocław - Polski Cukier Muszynianka Enea 3:1. Wrocławianki po dwóch porażkach w lidze dość pewnie pokonały drużynę Bogdana Serwińskiego. MVP meczu została Agnieszka Kąkolewska.

Impel Wrocław po dwóch porażkach z rzędu, do meczu z Muszynianką przystąpił z dużym animuszem. Wrocławianki od początku przejęły inicjatywę i zepchnęły rywalki do defensywy. Prowadziły w pierwszym secie 8:1 i 13:4, ale przyjezdne przetrzymały tę burzę i zaczęły odrabiać straty. Przy wyniku 19:17 dla miejscowych miały piłkę w górze, ale w aut zaatakowała Marina Cvetanović i Impelki koniec końców się obroniły.

Druga partia była nierówna - Impel prowadził 10:7, by po chwili przegrywać 12:16. Miał szansę złapać Muszynę w końcówce, ale Konieczna dała się zablokować atakując przy wyniku 22:20 dla drużyny Bogdana Serwiński-ego. Seta zakończyło autowe zbicie Katarzyny Koniecznej.

W czwartej odsłonie siatkarki Marka Solarewicza po dwóch blokach Agnieszki Kąkolewskiej prowadziły 19:13, ale koniec znów był nerwowy. Muszyna obroniła kilka piłek setowych, lecz przegrała do 22.

Czwarty set - bez historii. Impel z będącą nie do zatrzymania Agnieszką Kąkolewską od początku parł do przodu, by wygrać 25:11. Kolejny mecz już w niedzielę. Impelki zagrają w Szczecinie z Chemikiem Police (godz. 17). a

ORLEN LIGA: Impel Wrocław – Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 3:1 (25:19, 20:25, 25:22, 25:11)
Impel:
Ptak, Konieczna, Kąkolewska, Hancock,Mędrzyk, Courtney, Sawicka (libero) oraz Sikorska. Kossanyiova i Wysocka.

Muszynianka: Savić, Wawrzyniak, Wójcik, Wilk, Cvetanović, Sredić, Medyńska (libero) oraz Szabo, Rabka i Cikiriz.

Materiał oryginalny: Impel Wrocław - Polski Cukier Muszynianka 3:1 - Gazeta Wrocławska