Artur Bogacki
Comarch Cracovia - Tauron GKS Katowice
Comarch Cracovia - Tauron GKS Katowice Andrzej Banaś
W trzecim meczu półfinału play-off Comarch Cracovia wygrała u siebie z Tauronem GKS Katowice 4:2.

Kolejna porażka znacznie skomplikowałaby sytuację "Pasów" w walce o finał. Mistrzowie Polski wygrali i odrobili część strat w play-off.

W I tercji gospodarze zagrali świetnie - pomysłowo i z wielką determinacją. Efektem były dwa gole. Najpierw Krystian Dziubiński uderzył precyzyjnie po lodzie, potem po rajdzie przez pół lodowiska strzelił Damian Kapica, krążek odbił się od słupka i wpadł do siatki.

W drugiej tercji „Pasy” nadal dominowały, co bramką potwierdził Pawieł Worobiew, który z bliska pokonał Shane'a Owena. W dwie minuty później goście zdobyli kontaktowego gola, grając w przewadze. Odpowiedź gospodarzy była szybka, swoje drugie trafienie w tym meczu zanotował Dziubiński.

Trzecia odsłona była bardzo emocjonująca. W 44 min krakowianie w pechowych okolicznościach stracili gola, krążek odbił się od bandy, trafił w łyżwę Rafała Radziszewskiego i wpadł do siatki. W cztery minuty później GKS wykorzystał grę w przewadze i było już tylko 4:3. Goście zaatakowali, ale „Pasy” utrzymały do końća korzystny wynik.

Dzisiaj w czwartym spotkaniu (godz. 18.30) będzie już mógł zagrać Petr Kalus, któremu Komisja Odwoławcza PZHL zmniejszyła karę do jednego meczu.

Comarch Cracovia – Tauron GKS Katowice 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)
Bramki:
1:0 Dziubiński (Domogała, Worobiew) 12, 2:0 Kapica (Sykora) 15, 3:0 Worobiew (Urbanowicz) 27, 3:1 Grof (Fraszko, Malasiński) 29, 4:1 Dziubiński (Worobiew, Sykora) 35, 4:2 Malasiński (Wronka, Fraszko) 44, 4:3 Strzyżowski (Themar, Malasiński) 47.
Sędziowali: Maciej Pachuckii Patryk Pyrskała. Kary: 6–8 min. Widzów: 1500. Stan play-off (do 4 zwycięstw): 1:2.
Comarch Cracovia: Radziszewski – Noworyta, Chaloupka, Sykora, Da Costa, Kapica – Kolesnikovs, Rompkowski, Drzewiecki, Bryniczka, Urbanowicz – Wajda, Sinagl, Domogała, Dziubiński, Worobiew – Szurowski, Dutka, Paczkowski, Słaboń, Zygmunt.
Tauron: Owen – Wanacki, Czakajik, Vozdecky, Rohtla, Themar – Deveczka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko – Rąpała, Grof, Łopuski, Sawicki, Strzyżowski – Krawczyk, Skokan, Dalidowicz, Krężełok, Majoch.

Materiał oryginalny: Hokej. Wielkie emocje w trzecim meczu półfinału play-off Comarch Cracovia - Tauron GKS Katowice. "Pasy" odrobiły część strat - Gazeta Krakowska