Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Gwiazda ligi na celowniku Wisły Can-Pack Kraków [ZDJĘCIA]

Gwiazda ligi na celowniku Wisły Can-Pack Kraków [ZDJĘCIA]

  • Maurita Reid
  • Maurita Reid
  • Maurita Reid
W rywalizacji półfinałowej z Artego Bydgoszcz mocno we znaki „Białej Gwieździe” dała się amerykańska rzucająca Maurita Reid. Była kimś więcej, niż liderem swojej drużyny, momentami sama „ciągnęła” grę bydgoszczanek. Wygląda na to, że gra Reid na tyle zaimponowała działaczom Wisły, że zdecydowali o ściągnięciu jej pod Wawel.
Jeśli 31-letnia Amerykanka z jamajskim paszportem zwiąże się umową z „Białą Gwiazdą”, będzie to jej czwarty sezon w polskiej lidze. Poza Artego, występowała też w Enerdze Toruń.

W tym tygodniu Wisła zakontraktowała już Dominikę Owczarzak, przechodzącą z AZS Lublin, innego rywala krakowianek w play-off. W kuluarach mówi się, że pod Wawel mogłaby się przenieść również mierząca 190 cm silna skrzydłowa Dominika Miłoszewska.
23-latka ostatnio występowała w Baskecie Gdynia. Wydaje się jednak, że przyjście tej akurat zawodniczki pod Wawel jest uzależnione od tego, jaką decyzję w sprawie swojej przyszłości podejmie Ewelina Kobryn. Jeżeli środkowa rzeczywiście przeniosłaby się do Gdyni, w drugą stronę mogłaby powędrować Miłoszewska.

Obecnie zawodniczka ta przebywa z kadrą Polski na zgrupowaniu w Hiszpanii. Reprezentację prowadzoną przez Teodora Mołłowa czeka cały szereg dalekich eskapad – w najbliższym czasie Polki mają zagrać m.in. w Słowenii i Chinach.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się