Dudek wygrał i odroczył koronację Doyle'a

Dudek wygrał i odroczył koronację Doyle'a

Tomasz Sikorski

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Patryk Dudek

Patryk Dudek ©Mariusz Kapala

Patryk Dudek wygrał w Toruniu turniej o Grand Prix Polski i tym samym odroczył koronację Jasona Doyle'a. Przed ostatnimi tegorocznymi zawodami o tytuł mistrza świata na żużlu Australijczyk ma 14 punktów przewagi nad Polakiem, dla którego zwycięstwo na MotoArenie było pierwszym w karierze w tym elitarnym cyklu.
Patryk Dudek

Patryk Dudek ©Mariusz Kapala

Dudek w wyścigu finałowym wyprzedził Tai Woffindena, Bartosza Zmarzlika oraz Mateja Zagara. Brytyjczyk po znakomitym występie w Toruniu awansował na trzecie miejsce w kalsyfikacji generalnej. Za jego plecami panuje jednak spory ścisk. Ostatni turniej mistrzostw świata odbędzie się 28 października w Melbourne.

Wyniki
1. Patryk Dudek (Polska) 18 (1,3,2,3,3,+3+3)
2. Tai Woffinden (Wielka Brytania) 15 (1,2,3,1,3+3+2)
3. Bartosz Zmarzlik (Polska) 14 (3,2,2,2,2+2+1)
4. Matej Zagar (Słowenia) 11 (2,0,3,2,2+2+0)
5. Vaclav Milik (Czechy) 11 (3,3,1,2,2+d)
6. Piotr Pawlicki (Polska) 10 (2,3,0,2,3+0)
7. Jason Doyle (Australia) 10 (3,1,0,3,2+1)
8. Paweł Przedpełski (Polska) 10 (3,2,2,1,1+1)
9. Peter Kildemand (Dania) 8 (0,2,2,1,3)
10. Emil Sajfutdinow (Rosja) 7 (1,3,3,0,0)
11. Chris Holder (Australia) 7 (2,1,3,0,1)
12. Maciej Janowski (Polska) 5 (1,0,0,3,1)
13. Martin Vaculik (Słowacja) 5 (w,0,1,3,1)
14. Max Fricke (Australia) 4 (2,1,1,w,-)
15. Martin Smolinski (Niemcy) 2 (0,1,0,1,0)
16. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 1 (0,0,1,0,0)
17. Bartosz Smektała (Polska) 0 (0)

Bieg po biegu
1. Zmarzlik, Holder, Sajfutdinow, Vaculik (w)
2. Doyle, Zagar, Woffinden, Smolinski
3. Milik, Fricke, Janowski, Lindbaeck
4. Przedpełski, Pawlicki, Dudek, Kildemand
5. Dudek, Zmarzlik, Smolinski, Janowski
6. Sajfutdinow, Kildemand, Fricke, Zagar
7. Milik, Przedpełski, Doyle, Vaculik
8. Pawlicki, Woffinden, Holder, Lindbaeck
9. Zagar, Zmarzlik, Milik, Pawlicki
10. Sajfutdinow, Przedpełski, Lindbaeck, Smolinski
11. Woffinden, Kildemand, Vaculik, Janowski
12. Holder, Dudek, Fricke, Doyle
13. Doyle, Zmarzlik, Kildemand, Lindbaeck
14. Dudek, Milik, Woffinden, Sajfutdinow
15. Vaculik, Pawlicki, Smolinski, Fricke (w)
16. Janowski, Zagar, Przedpełski, Holder
17. Woffinden, Zmarzlik, Przedpełski, Smektała
18. Pawlicki, Doyle, Janowski, Sajfutdinow
19. Dudek, Zagar, Vaculik, Lindbaeck
20. Kildemand, Milik, Holder, Smolinski
1. półfinał: Dudek, Zagar, Doyle, Pawlicki
2. półfinał: Woffinden, Zmarzlik, Przedpełski, Milik (d)
finał: Dudek, Woffinden, Zmarzlik, Zagar

Klasyfikacja generalna
1. Jason Doyle 142
2. Patryk Dudek 128
3. Tai Woffinden 115
4. Maciej Janowski 113
5. Emil Sajfutdinow 109
6. Bartosz Zmarzlik 108
7. Fredrik Lindgren 107
8. Matej Zagar 97
9. Martin Vaculik 90
10. Chris Holder 82
11. Piotr Pawlicki 79
12. Antonio Lindbaeck 73
13. Peter Kildemand 54
14. Greg Hancock 45
15. Niels Kristian Iversen 44
16. Vaclav Milik 31

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Sport z kraju i ze świata

Zobacz więcej na Sportowy24.pl

Tabela Ekstraklasy

Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do grupy mistrzowskiej
Miejsce w grupie spadkowej
Lechia Gdańsk została ukarana odjęciem jednego punktu za zaległości finansowe.
1 Legia Warszawa Live 21 38 12 2 7 28-21
2 Lech Poznań Live 21 36 9 9 3 30-16
3 Górnik Zabrze Live 20 36 10 6 4 40-28
4 Jagiellonia Białystok Live 21 36 10 6 5 29-24
5 Zagłębie Lubin Live 21 32 8 8 5 31-24
6 Arka Gdynia Live 21 31 8 7 6 26-20
7 Korona Kielce Live 21 31 8 7 6 32-28
8 Wisła Kraków Live 21 31 9 4 8 30-26
9 Wisła Płock Live 21 30 9 3 9 26-27
10 Śląsk Wrocław Live 21 27 7 6 8 26-31
11 Lechia Gdańsk Live 21 24 6 7 8 30-33
12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 21 21 5 6 10 23-33
13 Sandecja Nowy Sącz Live 21 21 4 9 8 20-30
14 Piast Gliwice Live 21 20 4 8 9 22-31
15 Cracovia Live 20 19 4 7 9 24-32
16 Pogoń Szczecin Live 21 17 4 5 12 21-34

Liga Siatkówki Kobiet

Lp. Drużyna M Pkt Sety Małe punkty
1. ŁKS Commercecon Łódź 11 30 33:9 817:672
2. Grot Budowlani Łódź 11 24 24:11 767:613
3. Chemik Police 9 23 24:10 641:529
4. Developres Rzeszów 10 23 27:12 821:717
5. Enea PTPS Piła 10 16 20:19 870:828
6. BKS Bielsko-Biała 10 16 23:20 837:787
7. Muszynianka Muszyna 10 15 20:19 840:842
8. KSZO Ostrowiec 10 14 20:20 800:806
9. Trefl Proxima Kraków 10 11 16:22 825:863
10. Pałac Bydgoszcz 10 11 14:23 762:822
11. Impel Wrocław 9 10 14:21 739:826
12. Legionovia Legionowo 10 7 11:25 716:823
13. Poli Budowlani Toruń 10 6 9:26 652:813
14. MKS Dąbrowa Górnicza 10 4 9:27 714:860

Wideo