Dudek wygrał i odroczył koronację Doyle'a

Dudek wygrał i odroczył koronację Doyle'a

Tomasz Sikorski

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Patryk Dudek

Patryk Dudek ©Mariusz Kapala

Patryk Dudek wygrał w Toruniu turniej o Grand Prix Polski i tym samym odroczył koronację Jasona Doyle'a. Przed ostatnimi tegorocznymi zawodami o tytuł mistrza świata na żużlu Australijczyk ma 14 punktów przewagi nad Polakiem, dla którego zwycięstwo na MotoArenie było pierwszym w karierze w tym elitarnym cyklu.
Patryk Dudek

Patryk Dudek ©Mariusz Kapala

Dudek w wyścigu finałowym wyprzedził Tai Woffindena, Bartosza Zmarzlika oraz Mateja Zagara. Brytyjczyk po znakomitym występie w Toruniu awansował na trzecie miejsce w kalsyfikacji generalnej. Za jego plecami panuje jednak spory ścisk. Ostatni turniej mistrzostw świata odbędzie się 28 października w Melbourne.

Wyniki
1. Patryk Dudek (Polska) 18 (1,3,2,3,3,+3+3)
2. Tai Woffinden (Wielka Brytania) 15 (1,2,3,1,3+3+2)
3. Bartosz Zmarzlik (Polska) 14 (3,2,2,2,2+2+1)
4. Matej Zagar (Słowenia) 11 (2,0,3,2,2+2+0)
5. Vaclav Milik (Czechy) 11 (3,3,1,2,2+d)
6. Piotr Pawlicki (Polska) 10 (2,3,0,2,3+0)
7. Jason Doyle (Australia) 10 (3,1,0,3,2+1)
8. Paweł Przedpełski (Polska) 10 (3,2,2,1,1+1)
9. Peter Kildemand (Dania) 8 (0,2,2,1,3)
10. Emil Sajfutdinow (Rosja) 7 (1,3,3,0,0)
11. Chris Holder (Australia) 7 (2,1,3,0,1)
12. Maciej Janowski (Polska) 5 (1,0,0,3,1)
13. Martin Vaculik (Słowacja) 5 (w,0,1,3,1)
14. Max Fricke (Australia) 4 (2,1,1,w,-)
15. Martin Smolinski (Niemcy) 2 (0,1,0,1,0)
16. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 1 (0,0,1,0,0)
17. Bartosz Smektała (Polska) 0 (0)

Bieg po biegu
1. Zmarzlik, Holder, Sajfutdinow, Vaculik (w)
2. Doyle, Zagar, Woffinden, Smolinski
3. Milik, Fricke, Janowski, Lindbaeck
4. Przedpełski, Pawlicki, Dudek, Kildemand
5. Dudek, Zmarzlik, Smolinski, Janowski
6. Sajfutdinow, Kildemand, Fricke, Zagar
7. Milik, Przedpełski, Doyle, Vaculik
8. Pawlicki, Woffinden, Holder, Lindbaeck
9. Zagar, Zmarzlik, Milik, Pawlicki
10. Sajfutdinow, Przedpełski, Lindbaeck, Smolinski
11. Woffinden, Kildemand, Vaculik, Janowski
12. Holder, Dudek, Fricke, Doyle
13. Doyle, Zmarzlik, Kildemand, Lindbaeck
14. Dudek, Milik, Woffinden, Sajfutdinow
15. Vaculik, Pawlicki, Smolinski, Fricke (w)
16. Janowski, Zagar, Przedpełski, Holder
17. Woffinden, Zmarzlik, Przedpełski, Smektała
18. Pawlicki, Doyle, Janowski, Sajfutdinow
19. Dudek, Zagar, Vaculik, Lindbaeck
20. Kildemand, Milik, Holder, Smolinski
1. półfinał: Dudek, Zagar, Doyle, Pawlicki
2. półfinał: Woffinden, Zmarzlik, Przedpełski, Milik (d)
finał: Dudek, Woffinden, Zmarzlik, Zagar

Klasyfikacja generalna
1. Jason Doyle 142
2. Patryk Dudek 128
3. Tai Woffinden 115
4. Maciej Janowski 113
5. Emil Sajfutdinow 109
6. Bartosz Zmarzlik 108
7. Fredrik Lindgren 107
8. Matej Zagar 97
9. Martin Vaculik 90
10. Chris Holder 82
11. Piotr Pawlicki 79
12. Antonio Lindbaeck 73
13. Peter Kildemand 54
14. Greg Hancock 45
15. Niels Kristian Iversen 44
16. Vaclav Milik 31

Czytaj także

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Lech Poznań Live 12 22 6 4 2 19-7
    2 Zagłębie Lubin Live 12 22 6 4 2 18-10
    3 Górnik Zabrze Live 12 22 6 4 2 25-17
    4 Jagiellonia Białystok Live 12 20 5 5 2 15-13
    5 Wisła Kraków Live 12 20 6 2 4 15-14
    6 Legia Warszawa Live 12 19 6 1 5 13-13
    7 Korona Kielce Live 12 18 5 3 4 14-12
    8 Śląsk Wrocław Live 12 17 4 5 3 15-15
    9 Wisła Płock Live 12 17 5 2 5 12-15
    10 Sandecja Nowy Sącz Live 12 16 4 4 4 12-12
    11 Arka Gdynia Live 12 16 3 7 2 11-12
    12 Lechia Gdańsk Live 12 13 3 4 5 15-16
    13 Cracovia Live 12 10 2 4 6 15-20
    14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 12 9 2 3 7 9-15
    15 Pogoń Szczecin Live 12 9 2 3 7 9-17
    16 Piast Gliwice Live 12 9 2 3 7 11-20

    I Liga Żużlowa

    Lp. Drużyna M Pkt +/-
    1. Unia Tarnów 14 31 +228
    2. Wybrzeże Gdańsk 14 22 +66
    3. Lokomotiv Daugavpils 14 20 +38
    4. Orzeł Łódź 14 19 +55
    5. Polonia Piła 14 19 -27
    6. Wanda Kraków 14 15 -61
    7. Stal Rzeszów 14 10 -107
    8. Polonia Bydgoszcz 14 3 -192

    Wideo