Bruk-Bet pomścił Cracovię [WIDEO, SKRÓT MECZU]

Piotr Pietras
Piotr Hukalo
W trzecim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Turcji zespół Bruk-Betu Termaliki wygrał 2:1 z wiceliderem macedońskiej ekstraklasy Szkendiją Tetowo. To, przypomnijmy, drużyna, która w tym sezonie wyeliminowała Cracovię w kwalifikacjach Ligi Europy.

Autorami goli dla niecieczan byli testowany pomocnik Pogoni Szczecin Krystian Peda, który sfinalizował indywidualną akcję Samuela Stefanika oraz Dawid Nowak, który na listę strzelców wpisał się po stałym fragmencie gry.

Zespół „Słoników", szczególnie w drugiej połowie, dobrze spisywał się w ofensywie, zawodnicy z Niecieczy byli jednak nieskuteczni pod bramką rywali.

W Bruk-Becie na środku obrony kontuzjowanego Kornela Osyrę (z powodu urazu kości śródstopia nie będzie mógł trenować co najmniej przez najbliższe dwa tygodnie), zastąpił Mateusz Kupczak, który wcześniej występował w roli defensywnego pomocnika. Kupczak zagrał na nowej dla siebie pozycji w pełnym wymiarze czasu i niewykluczone, że trener Czesław Michniewicz przygotowuje go do nowej roli na inauguracyjny mecz rundy wiosennej z Lechem Poznań.

W ostatnim sparingu na tureckim zgrupowaniu, w środę 1 lutego, niecieczanie zagrają z bułgarskim Ludogorcem Razgrad.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Szkendija Tetowo 2:1 (1:0)

Bramki dla Bruk-Betu Termaliki: Peda 40, D. Nowak 65.
Bruk-Bet Termalica: Trela - Ziajka, Kupczak, Putiwcew Guilherme - Stefanik, Babiarz, Jovanović, Peda, Misak - Kędziora. II połowa: Pilarz - Fryc (80 Miroszka), Kupczak, Putiwcew, Wróbel - Smuczyński, Pleva, Kowal, Gergel, D. Nowak - Gutkovskis.