Bartosz Kapustka zagrał w zespole Leicester U-23 i wciąż czeka na mecz w Premier League

Krzysztof Kawa
Bartosz Kapustka podczas środowego meczu Premier League Cup drużyn U-23 Leicester - Brighton Facebook
Bartosz Kapustka wystąpił w środę w zespole rezerw Leicester. To oznacza, że nadzieje 20-letniego piłkarza reprezentacji Polski na awans do pierwszej drużyny mistrza Anglii, choćby na ławkę rezerwowych, znów zostały zawiedzione.

Rywalem "Lisów" w rozgrywkach Premier League Cup była drużyna Brighton. Były piłkarz Cracovii wyszedł na boisko stadionu St George's Park w podstawowym składzie i od początku starał się być aktywny. Już w 6. minucie był bliski zdobycia gola z rzutu wolnego, ale minimalnie chybił. Do przerwy bramki nie padły, a w drugiej połowie to rywale trafili do siatki i Leicester przegrało 0:1. Ben Petty, asystent trenera drużyny U-23, był rozczarowany, czemu dał wyraz w rozmowie z klubową telewizją.

- Jestem bardzo zawiedziony, bo kontrolowaliśmy mecz, stworzyliśmy wiele klarownych sytuacji, często atakowaliśmy, ale to niczego nie dało - powiedział Petty.

Sytuację Kapustki może pogorszyć fakt, że menedżer Claudio Ranieri zamierza wzmocnić pomoc na lewym skrzydle transferem 25-letniego Robbiego Brady’ego z Norwich, który jest wyceniany na ponad 10 mln funtów.