41. Bieg Piastów. Justyna Kowalczyk niedościgniona

(krzyk)
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Pawel Relikowski / Polska Press
41. Bieg Piastów był wielkim świętem dla fanów narciarstwa. Na starcie stanęła Justyna Kowalczyk, która dotarła do Jakuszyc prosto z Lahti, gdzie wystąpiła w mistrzostwach świata, w których trzykrotnie zajęła ósmą lokatę (indywidualnie, w sprincie drużynowym i w sztafecie). I nie zawiodła licznych kibiców, zdecydowanie wygrywając w klasyfikacji kobiet.

W 41. Biegu Piastów na dystansie 50 km stylem klasycznym biegaczka z Kasiny Wielkiej była najszybszą narciarką, a ponadto pokonała wielu mężczyzn. Do zwycięzcy, Pavla Ondraska z Czech, straciła 6 minut i 33 sekundy. Dwukrotna mistrzyni olimpijska uzyskała czas 2:34.08 i zajęła szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Wystartowało ponad 1600 osób z 26 krajów.

- Pięknie dziękuję za tłumne przybycie! To był b.ciężki bieg po wacie śniegowej. Świetnie przygotowany maraton! Gratulacje dla organizatorów! 1sza wśród kobiet, 1sza wśród Polaków, 6ta w kategorii open. Pięknie było - skomentowała Kowalczyk na Facebooku.