Sokół Maszkienice - Arkadia Olszyny. Arkadia rozbiła lidera w meczu na szczycie

Jarosław Boduch
Piłkarze Arkadii próbują odebrać piłkę Wojciechowi Janiszowi
Piłkarze Arkadii próbują odebrać piłkę Wojciechowi Janiszowi Fot. Jarosław Boduch
Klasa A Tarnów, Grupa II. Osłabiony Sokół nie sprostał wciąż walczącej o awans drużynie z Olszyn. Padło aż dziewięć goli.

Sokół Maszkienice - Arkadia Olszyny 2:7 (1:4)

Bramki: 0:1 P. Waśko 5, 0:2 P. Waśko 12, 1:2 Tomczyk 16, 1:3 P. Waśko 29, 1:4 M. Waśko 33, 2:4 Janisz 47, 2:5 P. Waśko 55, 2:6 Nowak 72, 2:7 M. Waśko 85.

Sokół: Kalemba - Urbański, Curyło, Lech, Marek Węgrzyn - Janisz, Kubala (46 Kaczor), Kozieł, Baran - Mateusz Węgrzyn, Tomczyk.

Arkadia: Ł. Jakosz - M. Kuboń, Borowiec, Nowak, Kołodziej - M. Waśko, P. Waśko, K. Waśko, Więcek (78 B. Kuboń) - Budyn

(67 Owca), D. Majzner (88 Baca).

Sędziował: Jacek Hajduk (Żabno). Widzów: 50.

Drużyna Sokoła już przed tygodniem zapewniła sobie awans do „okręgówki”, stąd konfrontacja z wiceliderem nie miała dla niej już tak dużego ciężaru gatunkowego. Tym bardziej, że w składzie z różnych względów zabrakło aż pięciu podstawowych zawodników.

- Była to dobra okazja sprawdzenia zmienników pod kątem ich przydatności do zespołu na przyszły sezon - wyjaśnił szkoleniowiec Sokoła Jan Kargul.

Patrząc na końcowy wynik, widać, że rezerwy gospodarzy nie miały zbyt wiele do powiedzenia w konfrontacji z cały czas walczącą o awans Arkadią.

Pierwsza połowa była popisem Patryka Waśko, który po indywidualnych akcjach w niespełna pół godziny skompletował klasyczny hat-trick. W 33 min w podobnym stylu wynik do przerwy ustalił M. Waśko. Przerywnikiem w strzelaniu w pierwszej połowie kolejnych goli przez gości, było trafienie Tomczyka, który po solowej akcji celnie przymierzył z 18 metrów.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu, w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym, drugiego gola dla Sokoła strzelił Janisz i miejscowi mogli mieć wówczas jeszcze nadzieje na odwrócenie losów meczu. Rywale szybko jednak je rozwiali.

W 55 min swoją kolejną indywidualną akcję zakończył celnym uderzeniem z 14 metrów P. Waśko. W 72 min egzekwujący rzut wolny Nowak uderzył precyzyjnie przy dalszym słupku, a w 85 min akcję lewym skrzydłem P. Waśko sfinalizował strzałem z 5 metrów M. Waśko.

Jak wspominaliśmy, zespół Sokoła już wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo w lidze. Z kolei Arkadia do ostatniej kolejki walczyć będzie o awans z drugiego miejsca. By tak się stało musi wygrać ostatnie dwa spotkania i liczyć na potknięcia rywali z pozostałych grup.

W innych meczach: Jedność Paleśnica - Iva Iwkowa 2:3 (2:1), Pazdalski 22, Jurkiewicz 30 - Pachut 14, Dzięgiel 68 karny, Skirło 80; Start 77 Biadoliny Szlacheckie - Pogórze Gwoździec 3:3 (1:2), Matura 34, Pałka 76, Gurgul 78 - Sady 8, Franczyk 20, Gajda 55; Poręba Spytkowska - Tymon Tymowa 4:1 (4:0), Guzik 21, M. Zych 28 karny, 45, Gołąb 41 - Buchowicz 70; Uszew - Korona Niedzieliska 1:4 (0:1), Pabian 70 - Rysak 13, Lipchardt 48, 49, Rysak 59; Temida Złota - Kłos Łysa Góra 0:0; Victoria Porąbka Uszewska - Błękitni Przyborów 3:0 (walkower).

Źródło: Press Focus