Skrót meczu GKS Tychy - GKS Katowice 2:3. Gole, bramki. Szalone derby dla GieKSy

Jacek Czaplewski
Niezwykłych emocji dostarczył mecz GKS Tychy - GKS Katowice. Walka w prestiżowych derbach Fortuna 1 Ligi toczyła się do samego końca. Ostatecznie w doliczonym czasie to przyjezdni zdobyli trzecią bramkę i wygrali 3:2, zachowując szanse na bezpośredni awans do ekstraklasy. Oto skrót najciekawszych akcji w tym wszystkie gole.

Mecz GKS Tychy - GKS Katowice: skrót, gole

Prawie 10 tys. kibiców na trybunach, głośny doping, oprawy, wreszcie mecz trzymający w napięciu do ostatniego gwizdka. Taki był piątek w Tychach, gdzie miejscowy GKS nie był w stanie zatrzymać imiennika z Katowic, choć na przerwę schodził z zaliczką.

W 92 minucie decydującego gola strzelił dla gości Jakub Arak, świętując z wypełnionym sektorem gości. Napastnik tę akcję napędził i wykończył. - GKS Katowice jest mistrzem doliczonych minut - podsumował Tomasz Lach w Polsacie.

Dzięki wygranej GKS Katowice umocnił się na trzeciej pozycji. Ma trzy punkty straty do Arki Gdynia, która podejmie ostatnie Zagłębie Sosnowiec. Początek w niedzielę o 12:40.