Skawina. Mistrzowie dziewięć kilometrów pokonali w 14,40 oraz 16,08 minuty [ZDJĘCIA]

Ewa Tyrpa
Ewa Tyrpa
Skawina. 151 rolkarzy wystartowało w Biegu na Rolkach na 9-kilometrowej trasie ze Skawiny do Radziszowa i z powrotem. Na metę pierwszy dotarł Paweł Ciężki z Krakowa z czasem 14,40 min. Wśród pań najszybsza była Magdalena Czusz z Katowic. Jej pokonanie trasy zajęło 16,08 min.

Paweł Ciężki jest wielokrotnym mistrzem Polski. Bieg w Skawinie, gdzie przyjeżdża od pięciu lat, traktuje jako formę treningu przed Mistrzostwami Świata w lipcu w Barcelonie.

Zawodnik jazdą na rolkach pasjonuje się od dzieciństwa. - A dokładnie od chwili otrzymania rolek w prezencie na pierwszą komunię - wspomniana zwycięzca.

W kategorii kobiet, najszybsza była Magdalena Czusz, pochodząca z Lubelszczyzny, studiująca w Katowicach. 9-kilometrową trasę pokonała w 16,08 min.

W ogóle lubi aktywność sportową. Głównie uprawia narciarstwo biegowe i startuje w maratonach rolkarzy. W tym sezonie zdobyła trzecie miejsce w Polsce. Na Pucharze Świata wywalczyła siódme, a wśród Polek była druga.

W Skawinie jechała piąty raz, z czego czterokrotnie zdobyła pierwsze miejsce.

- Do Skawiny lubię przyjeżdżać. Jest fajna atmosfera i dobra organizacja zawodów - uważa zawodniczka.

Adam Mrowiec, inicjator zawodów, odbywających się w dniu Biegu Skawińskiego, podsumowuje tę sportową imprezę jako udaną.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news