Silvers się rozpędzają

(ART)
Futbol amerykański. W odmiennych nastrojach są po weekendowej kolejce II ligi zespoły z naszego regionu. Silvers Olkusz wygrali po raz trzeci, a Highlanders Beskidy zanotowali piątą porażkę.

Silvers są rewelacją tegorocznych rozgrywek w grupie południowo-wschodniej. Zespół, który w poprzednich latach był dostarczycielem punktów, teraz walczy o 1. miejsce w tabeli. Kluczowe będą dwa następne spotkania, w Rybniku (w najbliższą niedzielę) i u siebie z Kraków Tigers (30 sierpnia), którym przyświeca taki sam cel.

Olkuszanie w minionej kolejce wygrali po raz trzeci, gromiąc na wyjeździe Pretorians Skoczów. Wynik 44:0 (8:0, 16:0, 8:0, 12:0) mówi wszystko. Przyłożenia dla gości zanotowali: Marcin Michalczewski (dwa), Kamil Bielas, Marcin Gwiazda, Marcin Niedziałek i Bartosz Panek. To najwyższe zwycięstwo Silvers w historii ich występów.

Highlanders na boisku w Osielcu ulegli Rybnik Thunders aż 0:39 (0:14, 0:6, 0:12, 0:7). Goście w I kwarcie zaliczyli dwa przyłożenia, w drugiej dołożyli kolejne, a po przerwie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

„Dzikie Konie” nie zdobyły dotychczas punktu i zamykają tabelę grupy. Następny mecz, ostatni w sezonie, rozegrają 5 września – w Skoczowie zmierzą się z Pretorians, z którymi przegrali u siebie.