Silvers Olkusz. Oddali pozycję lidera

Futbol amerykański. W swym ostatnim meczu rundy zasadniczej II ligi (grupa południowo-wschodnia) Silvers Olkusz przegrali u siebie 8:10 z Kraków Tigers. Rywal zastąpił ich na prowadzeniu w tabeli.

Silvers są w tym sezonie rewelacją rozgrywek. Przed tą kolejką drużyna, która w poprzednich latach przegrywała mecz za meczem, była na prowadzeniu w tabeli. Mecz z „Tygrysami” miał duży ciężar gatunkowy, bo zwycięstwo znacznie przybliżało do fazy play-off (z udziałem ośmiu ekip z całej Polski).

W pierwszej połowie żadnej ze stron nie udało się uzyskać przyłożenia. Prowadzili krakowianie – dzięki celnemu kopnięciu z pola Przemysława Żmurdy w II kwarcie (3:0). Spore emocje były tuż przed końcem tej części gry, kiedy to obie drużyny traciły piłkę, dając szansę rywalom. Wynik się jednak nie zmienił.

Po przerwie było bardzo ciekawie. Goście uzyskali przyłożenie (Krzysztof Kania po krótkiej akcji biegowej, podwyższenie za 1 punkt Żmurdy) i prowadzili już 10 pkt. Silvers nie odpuścili, a dzięki touchdownowi Adriana Andrzejczyka (rajd przez pół boiska po odkopnięciu piłki przez rywali) oraz podwyższeniu za 2 pkt, zbliżyli się na 2 „oczka”. W końcówce mieli piłkę, ale nie udało im się przeprowadzić skutecznej akcji.

Teraz olkuszanie muszą kibicować... Tigers. Ten zespół zmierzy się w sobotę z Rybnik Thunders, zespołem, który może wyprzedzić w tabeli Silvers i zamiast nich grać w play-off.