Siatkówka plażowa. Wyłoniono mistrzów

(KIER)
Justyna Słomska i Natalia Plebanek triumfowały w zorganizowanych przez Tarnowskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Otwartych Mistrzostwach Tarnowa.

Zwycięska para w trzech turniejach rozgrywanych na boisku w Ostrowie n/Dunajcem zdobyła 37 punktów. Miejsca na podium wywalczyły też: Justyna Bobro i Daria Starzyk – 35 pkt., oraz Karolina Walasek i Natalia Żebrowska – 33 pkt.

Do końca trwała zacięta rywalizacja w kategorii mężczyzn. W ostatnim turnieju triumfował duet: Karol Maślach – Mariusz Siedlecki i dzięki tej wygranej zapewnił sobie zwycięstwo w tegorocznym cyklu. Kolejne lokaty zajęli: Mateusz Muniga – Janusz Basta, Karol Curyło – Jakub Kaliś, Piotr Cholewa – Grzegorz Truchan, Jakub Basta – Kamil Trytek i Janusz Antecki – Wojciech Wojdyła.

W tegorocznych mistrzostwach sklasyfikowanych zostało 37 par. Siatkarze trzech najlepszych duetów otrzymali pamiątkowe medale. Specjalną statuetkę odebrał też najstarszy zawodnik, były siatkarz Unii Tarnów 68-letni Janusz Antecki.

Mistrzowie i wicemistrzowie Tarnowa reprezentować będą miasto w mistrzostwach Małopolski. Finały tych zawodów rozegrane zostaną 30 sierpnia w Krakowie z udziałm najlepszych drużyn z Podhala, zachodniej Małopolski, Nowego Sącza, Tarnowa i Krakowa.