Siatkarki UJ-CM Solna Wieliczka bez przełomu. Kolejna porażka w I lidze, tym razem z Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki

Polska Press
W I lidze siatkarek UJ-CM Solna Wieliczka przegrała u siebie z Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki (mecz odbył się w niedzielę 26 listopada).

UJ-CM Solna Wieliczka - Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (13:25, 21:25, 21:25)
UJ-CM Solna: Wełna, Chadała, Ejsmont, Kawa, Oracz, Feliks, Dutkiewicz (libero) oraz Bierczak (libero), Nowacka, Łyżwa, Jaśkowiec.
Eco Harpoon LOS: Sidor, Filipek, Plaga, Grabowska, Kowalczyk, Budnik, Bodasińska (libero) oraz Bolińska, Bąkiewicz, Stachowiak, Ziemińska (libero).

Ten sezon nie układa się po myśli wieliczanek. Po 9 meczach drużyna nie tylko zamyka tabelę, ale też nie wygrała ani razu (ma na koncie punkt za porażkę po tie-breaku). W starciu z wiceliderem I ligi nie udało się przełamać złej serii. Faworyzowane przyjezdne wygrały w trzech setach.

W I secie wieliczanki prowadziły 10:7, po czym straciły... 15 punktów z rzędu. Mimo takiego ciosu Solna się podniosła, w drugiej części jeszcze dłużej miała korzystny wynik (15:12, 20:18). Od stanu 21:20 zespołowi z Nowego Dworu Mazowieckiego znów wyszła seria, wygrał właśnie do 21.

W trzecim secie początkowo prowadziły przyjezdne, później było 13:10. Od wyniku 14:12 ekipa gości wywalczyła 8 kolejnych punktów, co znów okazało się kluczowe. Choć nie obyło się bez emocji, bo wieliczanki zbliżyły się na 21:22. Na więcej jednak nie było je stać.

W miejscowej drużynie najwięcej punktów zdobyła Karolina Feliks (10), w ekipie gości pod tym względem wyróżniała się Katarzyna Kowalczyk (19).