Siatkarki Grot Budowlanych zrewanżowały się z przytupem. Medal jest w zasięgu ręki

Dariusz Kuczmera
Siatkarki Grot Budowlanych rozegrały drugie spotkanie o brązowy medal mistrzostw Polski kobiet.

Po porażce 0:3 w pierwszym meczu w Bielsku-Białej do spotkania w Łodzi siatkarki Grot Budowlanych przystąpiły bardziej zmobilizowane z większą chęcią wzięcia rewanżu.
Wygrały pierwszego seta do 16, drugiego do 20 i trzeciego do 17. Po pierwszym meczu w Bielsku-Białej obserwatorzy mówili o zdecydowanej dominacji bielszczanek. Po meczu w Łodzi siatkarki Grot Budowlanych zrewanżowały się z przytupem. Pokazały, że są w stanie wywalczyć brązowy medal.

Łodzianki w Bielsku zdobyły w trzech setach 56 punktów, bielszczanki w Łodzi zgromadziły 53 oczka. Psychologiczna przewaga jest więc po stronie łodzianek. Oby tylko w każdym spotkaniu nie dominowały gospodynie, bo wszak piąty decydujący o medalu mecz rozegrany zostanie w Bielsku-Białej. Podopieczne trenera Macieja Biernata muszą zagrać rewelacyjnie jeden mecz na wyjeździe.

MVP poniedziałkowego meczu wybrano Małgorzatę Lisiak. Łodzianki grały jedną szóstką plus libero.
Rywalizacja o brąz toczy się do trzech zwycięstw.