Sherwood mistrzem

FIL
SPORTY MOTOCYKLOWE. Nowozelandczyk Levi Sherwood został mistrzem Światowej Serii Red Bull X-Fighters po pokonaniu w finałowych zawodach w Sydney Francuza Thomasa Pagesa.

Sherwood wygrał w tym roku trzy zawody w motocyklowym freestyle'u na trzech kontynentach: w kwietniu w Dubaju, w lipcu w Madrycie i w miniony weekend - po znakomitej jeździe - w Sydney. W tych ostatnich zawodach o jego triumfie zadecydowała najbardziej wyrównana walka w 12-letniej historii Red Bull X-Fighters. W półfinale pokonał Australijczyka Josha Sheehana, a w finale Francuza Thomasa Pagesa (wygrał w sierpniu w Monachium). Trzeci w "generalce" był obrońca tytułu, Hiszpan Danny Torres. W Sydney zawodnicy popisali się eksplozją trików, jaka jeszcze nigdy nie miała miejsca w zawodach FMX.

WYNIKI

Finał w Sydney: 1. Levi Sherwood (Nowa Zelandia), 2. Thomas Pages (Francja), 3. Josh Sheehan, 4. Jackson Strong (obaj Australia), 5. Eigo Sato, 6. Taka Higashino (obaj Japonia).

Klasyfikacja generalna: 1. Levi Sherwood 335, 2. Thomas Pages 315, 3. Dany Torres (Hiszpania) 215, 4. Javier Villegas (Chile) 190, 5. Eigo Sato 190, 6.Todd Potter (USA) 155 pkt.