Wyjątkowy prezent na urodziny – wyślij paczkę kurierem

Wyjątkowy prezent na urodziny – wyślij paczkę kurierem

materiał partnera

Aktualizacja:

Wyjątkowy prezent na urodziny – wyślij paczkę kurierem
Wyjątkowy prezent na urodziny – wyślij paczkę kurierem
Dostaliśmy zaproszenie na urodziny od bliskiego członka rodziny, bądź od znajomej lub znajomego. Jednak już z góry wiadomo, że nie będziemy mogli uczestniczyć w przyjęciu, ani spotkać się z tą osobą w najbliższym czasie. Co wówczas można zrobić? Oczywiście, wysłać prezent. Warto się jednak zastanowić nad formą wysyłki. Co jest do wyboru i co najlepiej wybrać w konkretnym przypadku?

Pomysł na prezent


Często zdarza się sytuacja, że otrzymujemy zaproszenie na przyjęcie urodzinowe, jednak nie możemy w nim uczestniczyć. Dlatego tak wiele osób decyduje się na zakup prezentu, a następnie na jego wysłanie. Niestety, jedna decyzja pociąga za sobą drugą. Jeśli zdecydujemy się przesłać mały, lekki drobiazg, wystarczy zapakować go w niewielką paczuszkę. Prezent o większych gabarytach musi zostać wysłany w zdecydowanie większej paczce. Jeśli na przykład myślimy o prezencie dla chrześniaka, czy też dla wnuczki, często dobrym rozwiązaniem są pieniądze. Wtedy na ogół spora część osób decyduje się na wykonanie przelewu.

Pieniądze jako prezent


Forma dania w prezencie pieniędzy jest dość popularna, jednak jak powszechnie wiadomo nie można jej zastosować w każdym przypadku. Najczęściej otrzymują je dzieci, choć zdarza się, że konkretną sumę mogą dostać również osoby odrobinę starsze. W jaki sposób możemy przesłać pieniądze? Jeszcze kilkanaście lat temu najbardziej popularną formą było włożenie gotówki do koperty i wysłanie jej wraz z listem.

Niestety z racji na regularne „znikanie” pieniędzy, mnóstwo ludzi postanowiło wycofać się z tej formy. Przelew jest o wiele bezpieczniejszy i mamy niemal 100% gwarancji, że odbiorca będzie cieszył się z otrzymania prezentu. Wystarczy pójść do banku i poprosić pracownika o dokonanie przelewu pod wskazany przez nas numer konta, albo – jeśli ktoś dobrze posługuje się Internetem – można zrobić to w domu, korzystając z sieci.

Cenne drobiazgi – zamów kuriera


Są jednak osoby, którym po prostu nie wypada przesłać pieniędzy i bardziej ucieszą się z niewielkiego drobiazgu. Na przykład panie gustują w różnego rodzaju biżuterii. Kolczyki czy naszyjnik wraz z wisiorkiem będą doskonałym prezentem dla najlepszej przyjaciółki. Zakup tego typu prezentu nie jest żadnym problemem. Jak jednak go wysłać? Jest niewielki i do tego lekki. W takiej sytuacji, abyśmy mieli pewność, że upominek dojdzie w całości do odbiorcy, najlepiej jest zamówić kuriera. Z pewnością dostarczy on bez żadnego problemu prezent do adresata, a my będziemy mieć pewność, że dana osoba otrzyma ofiarowany przez nas drobiazg.Podobnie jest z innymi prezentami, na przykład zabawkami dla dzieci. Mogą mieć one większe lub mniejsze gabaryty. Dlatego warto skorzystać z pomocy kurierów. Dostarczą oni przesyłkę nie tylko na terenie miasta, ale również województwa oraz całego kraju. Większe firmy, zajmujące się doręczaniem przesyłek, oferują swoim klientom ponadto przesłanie danego upominku za granicę – np. Sendello. Jest to szczególnie wygodne dla osób mieszkających poza granicami Polski.

Prezenty o większych gabarytach


Zdarza się jednak, że chcemy obdarować ukochaną osobę prezentem o znacznie większych rozmiarach niż tak zwane „standardowe”. Wówczas dobrze jest zgłosić się do firm, które zajmują się przesyłkami o większych rozmiarach. Tego typu przedsiębiorstw jest pełno i z pewnością każdy znajdzie atrakcyjną ofertę, która spełni jego lub jej wymagania.

Przykładowo, istnieje możliwość wysłania do Polski ze Stanów Zjednoczonych samochodu, a nawet całego kontenera (w którym będą znajdować się najrozmaitsze rzeczy) o różnych gabarytach. Jeśli prezent jest okazały, ale nie zajmuje przesadnie dużo miejsca, warto zastanowić się nad wynajęciem części kontenera.

Rodzaje przesyłek - tani kurier


Decydując się na wysłanie prezentu w postaci przesyłki musimy wiedzieć, że istnieją różne możliwości zamówienia takiej usługi. Przykładowo możemy dołączyć do wysyłki opcję ubezpieczenia, a także tak zwane doręczenie do rąk własnych. Innymi formami oferowanymi przez sporą część firm jest również możliwość potwierdzenia odbioru, a także zawarcie informacji dotyczącej traktowania przesyłki ze szczególną ostrożnością. Jest to bardzo korzystne zwłaszcza wtedy, gdy mamy zamiar wysłać przedmiot, który jest bardzo podatny na uszkodzenia.

Poczta Polska - ile to kosztuje?


Wysyłka prezentu na urodziny wiąże się naturalnie z dodatkowymi kosztami – przecież nie wyślemy niczego nigdy za darmo! Warto sobie to uświadomić i wcześniej zorientować się co i ile kosztuje, żeby później się nie okazało, że prezent jest mniej wart niż samo jego dostarczenie.
Jeśli decydujemy się na zwykłą pocztę, paczki dzielą się na ekonomiczne i priorytetowe, przy czym te drugie są niewiele droższe, ale szybsze. Istotne są też gabaryty (podział na A i B) oraz waga paczki. Podział cenowy mieści się w następujących wartościach:

- do 1 kilograma
- ponad 1 kilogram do 2 kilogramów
- ponad 2 do 5 kilogramów
- ponad 5 do 10 kilogramów.

Do tego można jeszcze dodać potwierdzenie odbioru, w aktualnej cenie 2,60 złotych. Ile to wszystko może kosztować? Na przykład wysyłka prezentu na urodziny, ważącego powyżej 5 kilogramów, w wersji priorytetowej i o gabarycie B (oraz z potwierdzeniem odbioru) to 28,60 złotych.

Czytaj także

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama