Rolnicki wygrywał, lecz nie startował z liderami

Patryk Rolnicki (Unia Tarnów)
Patryk Rolnicki (Unia Tarnów) Fot. piotr pietras
Żużel. Na torze w Rzeszowie odbył się turniej eliminacyjny II rundy (grupa A) Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Zespół Grupy Azoty Unii Tarnów zakończył rywalizację na trzecim miejscu.

W stolicy Podkarpacia najlepiej zaprezentowali się gospodarze, zespół Stali Rzeszów, który wygrał zawody z dorobkiem 28 punktów. Kolejne miejsca zajęły: Lokomotiv Daugavpils (26 pkt), Grupa Azoty Unia Tarnów (19 pkt), ROW Rybnik (17 pkt) i Speed Car Motor Lublin (12 pkt). Lublinianie wystąpili w Rzeszowie w dwuosobowym składzie, ale przedstawili zwolnienie lekarskie Emila Peronia, dzięki czemu zostali sklasyfikowani.

W zawodach startowały także drużyny Arge Speedway Wandy Kraków i KSM-u Krosno, zdobywając odpowiednio 9 i 8 pkt. Obie te ekipy nie zostały jednak sklasyfikowane z powodu zdekompletowanych składów.

W zespole „Jaskółek” po raz kolejny liderem był Patryk Rolnicki, który zakończył zawody z kompletem 12 pkt (3, 3, 3, 3). Tarnowianin ani raz nie rywalizował jednak z zawodnikami Stali i Lokomotivu.

Pozostałe punkty dla zespołu Grupy Azoty Unii zdobyli: Kacper Konieczny 3 (2, 1, 0, -), Michał Nowiński 2 (1, 0, 1, -) oraz rezerwowy Krystian Stefanów 2 (1, 1). Spośród trójki wyżej wymienionych zawodników tylko Stefanów raz przyjechał na metę przez rywalem (w 17. biegu wyprzedził Przemysława Gierę z ROW-u Rybnik). Pozostałe punkty wspomniany tercet zdobywał „na sobie”, bądź w przypadkach, gdy w wyścigach nie uczestniczył, lub nie dojeżdżał do mety, komplet zawodników.

O wiele lepiej zaprezentował się natomiast wychowanek Unii, startujący obecnie w barwach Arge Speedway Wandy, Piotr Pióro. 18-latek zdobył 9 pkt (1, 2, 3, 3), wygrywając z zawodnikami z Tarnowa, Krosna i Lublina.