Rezerwy Tuchovii lepsze od Ładnej

Jakub Sajdak
Janusz Sysło z Ładnej (z piłką) atakowany przez Jakuba Gryzło
Janusz Sysło z Ładnej (z piłką) atakowany przez Jakuba Gryzło FOT. JAROSŁAW BODUCH
Klasa A Tarnów, grupa IV. W meczu grupy czwartej rezerwy Tuchovii udanie zakończyły sezon, pokonując na własnym boisku znacznie wyżej notowaną drużynę z Ładnej 2:0.

Tuchovia II Tuchów – Ładna 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kądziąłka 20, 2:0 Ogiela 70.

Tuchovia II: Chwistek – Mazur, Kądziołka, Kosiba, Kaczor – Stec (65 Bobak), Babiarz (56 Baran), Rocki (46 Banek), Ogiela – Gryzło, Socha.

Ładna: Świątek – Jacek Sysło ( 60 Kwarciński), M. Sysło, Lipiński, Janusz Sysło – Berezowski , Król (46 Bryg), Rolnicki, Boruch (46 Soprych) – Cygan (46 Mytnik), Szczerba.

Sędziował: Marcin Frączek(Tarnów). Widzów: 50.

Mecz rozgrywany w trudnych warunkach pogodowych od początku stał pod znakiem walki. Obie strony starały się go wygrać, by udanie zakończyć rozgrywki.

W pierwszej połowie akcje toczyły się głównie w środkowej części bosiska. Żadna z drużyn nie potrafiła w znaczny sposób zaznaczyć swojej przewagi. Do czasu, bo w 20 min po dośrodkowaniu Babiarza z rzutu wolnego bramkę głową zdobył Kądziołka, dając drużynie gospodarzy prowadzenie. Po zdobyciu gola Tuchovia cofnęła się i czekała na kontry.

W drugiej połowie Ładna dążyła do wyrównania, jednak strzały Mytnika, Szczerby czy Kwarcińskiego nie znalazły drogi do bramki.

W 70 min na indywidualną akcję zdecydował się Gryzło, który ograł obrońcę gości i idealnie dośrodkował na nogę Ogieli, który podwyższył prowadzenie, a zarazem ustalił wynik spotkania. Goście próbowali zdobyć chociaż jedną bramkę, jednak nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego bramkarza rezerw Tuchovii.

W innych meczach: Biała Lubaszowa – Pogoria Pogórska Wola 1:2 (0:2), M. Stadler – Kulas, Kara; KS Radlna – Olszynka Ołpiny 2:1 (0:1), Batko 52, Sus 90+6 – Słomski 36; KS US Śmigno – Metal Tarnów 3:4 (0:0), Domagała 47, Jarząb 50, Minorczyk 90+2 – Wojcieszek 49, 59 Uchwat 51, Soćko 65; LKS Zgłobice – GKS Gromnik 3:1 (1:1), Grzywa 20, 62, Kawula74 – Masłoń 30; LKS Szynwałd – Bobry Bobrovia Bobrowniki Małe 3:4 (1:2), Seremet 2, Miśtak 26, Fudalej 57, Gębala 79 (dla gości); Wierzchosławice-Ostrów – Iskra Tarnów 1:3 (1:1), Pączek (2), Starzyki (dla gości).

1. Zgłobice 26 55 67–47

2. Radlna 26 50 62–36

3. Gromnik 26 46 68–53

4. Pogoria 26 41 52–43

5. Śmigno 26 40 85–63

6. Ładna 26 38 67–54

7. Olszynka 26 38 57–51

8. Szynwałd 26 36 41–44