Mateusz Pietras
Polki z kolejną porażką w MŚ dywizji 1B.
Polki z kolejną porażką w MŚ dywizji 1B. FACEBOOK/POLSKI HOKEJ
Polskie hokeistki przegrały z drużyną Łotwy 0:6 (0:1, 0:2, 0:3) w swoim czwartym meczu mistrzostw świata dywizji 1B, które są rozgrywane w Rydze. To trzecia porażka biało-czerwonych.

Trzecia porażka w turnieju

Dziś Biało-Czerwone starały się wygrać drugi mecz na mistrzostwach świata dywizji 1B. W Rydze rywalkami były gospodynie, które tak jak Polki miały na kocie jedną wygraną po trzech rozegranych spotkaniach.

W 11. minucie ku uciesze kibiców wynik otworzyła Krista Yip-Chuck. W drugiej tercji reprezentantki Łotwy 2-krotnie zaskoczyły polski zespół. Najpierw uczyniła to Emilija Jakovleva, a pod koniec tej części spotkania bramkę zdobyła Liga Miljone. To właśnie 27-letnia hokeistka poszła za ciosem po raz drugi z rzędy wpisując się na listę strzelczyń. W trzeciej tercji gole zdobywały także Anna Katrina Lagzdina i Karina Silajane.

W turnieju w Rydze bierze udział sześć zespołów: gospodynie, Polska, Słowenia, Wielka Brytania, Słowacja i Włochy. Zwyciężczynie awansują do dywizji 1A, natomiast najgorsza z reprezentacji spadnie do dywizji 2A.

Polki zajmują ostatnie miejsce i w sobotę, w ostatnim dniu imprezy, zagrają z prowadzącymi w tabeli Słowaczkami.

Minimalna porażka z Włoszkami

Wcześniej polskie hokeistki przegrały z Włoszkami 1:2 (1:1, 0:0, 0:1). Środowy mecz rozpoczął się po myśli Polek, gdy w piątej minucie gola zdobyła Tetiana Onyszczenko, jednak jeszcze przed końcem pierwszej tercji wyrównała Samantha Gius. Zwycięskie trafienie dla Włoszek zanotowała w trzeciej części spotkania Greta Niccolai.

Dla Włoszek była to pierwsza wygrana w turnieju.