Renata Knapik - Miazga jest najlepsza w kraju

Jacek Żukowski
Renata Knapik-Miazga
Renata Knapik-Miazga Fot. Andrzej Banaś
Szermierka. W Warszawie rozegrano drugie zawody z cyklu Pucharu Polski szpadzistek. Oczywiście z udziałem krakowianek, spośród których najlepiej spisała się Renata Knapik-Miazga.

Zawodniczka Krakowskiego Klubu Szermierzy jest ostatnio w znakomitej formie. Potwierdziła to w tych zawodach i wygrała.

Drogę do finału miała bardzo prostą, wygrywała zdecydowanie, w 1/16 finału pokonując Magdalenę Łużyńską (AZS Katowice) 15:11, w 1/8 uporała się z zawodniczką z tego samego klubu Karoliną Mrochem 15:5. W ćwierćfinale w takich samych rozmiarach wygrała z Magdaleną Pawłowską z AZS-u AWF-u Warszawa, a w półfinale z Kamilą Pytką (też z Warszawy) 15:11. Trzeci triumf nad reprezentantką warszawskich akademiczek odniosła w finale, tym razem pokonując Magdalenę Piekarską 15:13.

Przypomnijmy, że pierwsze zawody nowego cyklu Pucharu Polski, które odbyły się jeszcze w grudniu, też wygrała Knapik-Miazga.

Rozmawiałem z trenerem kadry narodowej Michałem Morysem o występie Renaty, który stwierdził, że jest ona teraz wyraźnie w lepszej formie niż pozostałe kadrowiczki _– mówi klubowy trener szpadzistki Bartłomiej Język. – _Bardzo mnie to cieszy, mam nadzieję, że przełoży się to na starty międzynarodowe. A te już niebawem, bowiem 23 stycznia jest Puchar Świata w Barcelonie.

Pojedzie tam oprócz Knapik-Miazgi także Aleksandra Zamachowska, która turnieju w Warszawie nie może zaliczyć do udanych, przegrała bowiem w 1/16 finału z Anną Kicą z Warszawy 12:15. Pozostałe krakowianki spisały się dużo gorzej.

Młodsza z reprezentantek KKS-u starty w seniorach będzie godziła z występami wśród juniorek. Dla niej sprawdzianem będzie Puchar Świata w Dijon, na który wybiera się ze swym klubowym trenerem 16 stycznia, a dwa dni później powalczy o punkty.