Wieliczka. Młodzi udowodnili, że znają drogowe przepisy

Jolanta Białek
Agnieszka Rogalska
Uczniowie 12 szkół podstawowych oraz pięciu gimnazjów z całego powiatu wielickiego rywalizowali w eliminacjach do ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (BRD), zorganizowanych w miasteczku rowerowym w Wieliczce

Wśród szkół podstawowych wygrał zespół ze Śledziejowic; kolejne miejsca na podium zajęli uczniowie z Sierczy oraz z wielickiej SP nr 4. W kategorii drużyn gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobył Gdów, wyprzedzając zespoły z Woli Batorskiej i Niegowici. Zwycięzcy zawodów drużynowych powalczą o prymat w wojewódzkim etapie BRD, zaplanowanym 15 i 16 maja w Mikluszowicach.

Podczas TBD, który organizowany jest już od 41 lat, dzieci i młodzież rozwiązują test wiedzy o zasadach ruchu drogowego, a ich praktyczne umiejętności w tym zakresie weryfikuje swoisty konkurs rowerowy (m.in. pokonywanie toru przeszkód).

Uczestnicy zawodów są oceniani także indywidualnie. Laureaci BRD 2018 w tej kategorii to: 1. Szymon Flak (SP w Śledziejowicach), Grzegorz Dębowski (Gdów), 2. Maja Berezowska (SP nr 3 w Wieliczce), Dominik Mołek (Wola Batorska), 3. Olaf Remus (SP w Sierczy), Jakub Kasprzyk (Gdów).