Biegacze z brzeskiej „Dwójki” mistrzami Małopolski w sztafecie

Jerzy Filipiuk
Archiwum PSP nr 2 w Brzesku
Ekipa Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku zwyciężyła w finale wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych chłopców 9 razy 1000 metrów w Nowym Targu.

Podopieczni mgr Marcina Gromadzkiego najpierw zdecydowanie wygrali zawody gminne (na stadionie brzeskiego OKS-u) i powiatowe (na obiekcie Piasta Czchów). W finale wojewódzkim stoczyli zaciętą rywalizację z ubiegłorocznymi mistrzami województwa z SP z Łącka i sztafetą z PSP Szczucin. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Końcowy triumf ekipie PSP po świetnym biegu zapewnił uczeń klasy VI c Piotr Owca.

„Brzeska „Dwójka” stanęła na podium po raz trzeci z rzędu w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu wojewódzkim. Przed dwoma laty była trzecia, a przed rokiem – druga.

Skład „złotej” sztafety stanowili: Szymon Mida, Igor Blecharski, Dawid Lis, Kamil Hebda, Jan Lewandowski, Michał Wójcik, Hubert Małajowicz, Jakub Żurawski, Piotr Owca i rezerwowy w tym biegu Wiktor Cierniak. Na etapie gminnym barwy sztafety reprezentowali również Kacper Majda i Damian Boroń.

Bardzo dobrze spisały się także uczennice Publicznego Gimnazjum nr 2 w Brzesku, które w sztafecie 10 razy 800 metrów zajęły trzecie miejsce. Opiekunem drużyny była mgr Renata Hamielec.