Tarnów. Produkowali fałszywe banknoty

Tarnów. Produkowali fałszywe banknoty

Marcin Banasik

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Tarnów. Produkowali fałszywe banknoty

©policja

Produkowali na domowym sprzęcie elektronicznym polskie banknoty, a następnie wprowadzali je do obiegu na terenie gminy Zakliczyn.
Tarnów. Produkowali fałszywe banknoty

©policja

Zatrzymani w mieszkaniu mieli przygotowane, podrobione 8 banknotów stuzłotowych oraz 8 banknotów dziesięciozłotowych. Doprowadzeni do prokuratury usłyszeli zarzut podrabiania oraz puszczania do obiegu fałszywych, polskich środków płatniczych.

Policjanci prowadzący rozpoznanie w powiecie tarnowskim ustalili, że na terenie gminy Zakliczyn, ktoś wprowadza do biegu fałszywe banknoty. Poczynione na miejscu ustalenia doprowadziły do zatrzymania kobiety i mężczyzny, mieszkańców powiatu tarnowskiego. Przeszukanie w miejscu ich zamieszkania potwierdziło przypuszczenia śledczych. Na domowych urządzeniach typu komputer, drukarka oraz skaner wytwarzali banknoty o nominałach 100 i 10 złotych.

W ich domu policjanci zabezpieczyli 8 podrobionych banknotów stuzłotowych oraz 8 podrobionych banknotów dziesięciozłotowych. Dwudziestolatkowie nieświadomi z zagrożenia jakie niesie podrabianie i wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy rozprowadzali je na terenie gminy Zakliczyn.

Proceder rozpoczęli 30 września br, a już 5 października br. zostali zatrzymani przez policjantów Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie. Policjanci dodatkowo odzyskali wprowadzone już w obieg 6 banknotów 100-złotowych oraz jeden banknot 10-złotowy.

Para została doprowadzona do tarnowskiej prokuratury okręgowej, która zastosowała wobec zatrzymanych środki wolnościowe w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. O wysokości kary jednak zdecyduje tarnowski sąd. Przestępstwo jakiego dopuścili się zatrzymani określone jest w art. 310§1 i 2 kodeksu karnego oraz artykule 286§ 1 kodeksu karnego.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 9. Co oznacza słowo "ducka?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto


\

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo