Strażacy-ochotnicy dostali nowe wyposażenie

Strażacy-ochotnicy dostali nowe wyposażenie

Paweł Chwał

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Druhowie z 21 jednostek OSP odebrali wczoraj sprzęt zakupiony im w ramach programu „Bezpieczny Strażak w Powiecie Tarnowskim 2017”.
1/14
przejdź do galerii

Druhowie z 21 jednostek OSP odebrali wczoraj sprzęt zakupiony im w ramach programu „Bezpieczny Strażak w Powiecie Tarnowskim 2017”. ©Paweł Chwał

Druhowie z 21 jednostek OSP odebrali wczoraj sprzęt zakupiony im w ramach programu „Bezpieczny Strażak w Powiecie Tarnowskim 2017”.
Tarnowskiemu starostwu udało się pozyskać na zakup nowego wyposażenia jednostek OSP działających w powiecie 57 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Ze swojego budżetu samorząd dołożył ponad drugie tyle.

W konsekwencji na zakupy przeznaczono 115 tys. zł. Pieniędzy starczyło na obdarowanie 21 jednostek, m.in. z Wietrzchowic, Rudki, Czermnej, Koszyc Małych, Siemiechowa, Gromnika i Woli Rzędzińskiej.
Część z nich otrzymała w prezencie zestawy odzieży ochronnej z butami i hełmami, aparaty do ochrony dróg oddechowych, ponadto kamery termowizyjne, przenośne pompy do wody wysokiej wydajności, urządzenia do oddymiania, pilarki, a nawet rozkładaną, kilkunastometrową drabinę.

- Doceniamy waszą pracę i zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi. Przekazany sprzęt z pewnością usprawni wam prowadzenie działań ratowniczych i tym samym przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu - mówił starosta tarnowski Roman Łucarz podczas uroczystego apelu na parkingu wewnętrznym Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie.

Starosta jednocześnie zapowiedział, że na tej pomocy się nie skończy. W tegorocznym budżecie powiatu zabezpieczono bowiem na wsparcie strażaków-ochotników dodatkowo 300 tysięcy złotych.

- Powiat tarnowski może być wzorem dla innych samorządów w Małopolsce. Bardzo szanują i doceniają tutaj pracę ochotników. W ich imieniu stokrotnie dziękuję za to wsparcie - mówił Kazimierz Sady, szef zarządu powiatowego OSP w powiecie tarnowskim.

Z kolei Piotr Szpunar, komendant miejski PSP zapowiedział, że podarowany sprzęt na pewno nie będzie stał bezużyteczny w remizach. - Wystosuję do jednostek pismo, aby jak najszybciej został włączony do zabezpieczenia bojowego - stwierdził. W ub. roku na terenie powiatu strażacy podejmowali ponad 2000 interwencji.

Zestawy do ochrony dróg oddechowych, odzież ochronna, pilarki i pompy. Prezenty dostało w sumie 21 jednostek OSP.

WIDEO: "Dostaliśmy zgłoszenie, że jeleń pływa w Wiśle". Krakowscy strażacy złapali zwierzę na lasso

Źródło: TVN24, x-news

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama