Proszowianka goni czołówkę [ZDJĘCIA]

Aleksander Gąciarz
Paweł Wasilewski (z prawej) właśnie zdobył  jedyną bramkę meczu.
Paweł Wasilewski (z prawej) właśnie zdobył jedyną bramkę meczu. Aleksander Gąciarz
Po słabym początku sezonu piłkarze Proszowianki odrabiają straty. Dzięki niedzielnej wygranej nad Grębałowianką (1:0) są już na czwartym miejscu w tabeli, tracąc do lidera trzy punkty.

O punkty nie było łatwo. Zespół z Krakowa był dobrze zorganizowany i choć wielu okazji bramkowych nie stworzył, to nie pozwolił też, by w nadmiarze mieli ich miejscowi. Jedyna bramka padła po rozegraniu rzutu wolnego, które proszowianie ćwiczą od kilku spotkań. Długo się nie udawało, ale w końcu wyszło.

Krzysztof Bździuła zagrał przed pole karne, tam piłkę przepuścił Oliwier Górecki, a do siatki mocnym strzałem trafił Paweł Wasilewski. Może tylko dziwić pewna niefrasobliwość gości, którzy nie potrafili zapobiec utracie bramki, choć miejscowi próbowali zagrać w ten sposób po raz trzeci w tym spotkaniu.

Druga połowa meczu przyniosła emocje głównie pozasportowe. Sędzia co rusz karał zawodników obu drużyn żółtymi kartkami. Krakowianie uzbierali ich aż siedem. W 76 minucie za zbyt energiczne protesty na trybuny został odesłany trener Proszowianki Mariusz Szarek.

Na uwagę zasługuje kilka efektownych akcji w wykonaniu młodego Grzegorza Turka, który znakomicie radził sobie z rywalami, ale zabrakło mu dokładności przy wykonaniu tzw. ostatniego podania. Gdyby nie to, kibice nie musieliby się do końca denerwować o końcowy wynik.

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Materiał oryginalny: Proszowianka goni czołówkę [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski