Zalas. Wioska do odnowy

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Zalas. Wioska do odnowy

©Fot. Barbara Ciryt

O zagospodarowanie centrum miejscowości Zalas chcą zadbać krzeszowiccy samorządowcy. We wsi ma powstać wielofunkcyjny obiekt rekreacyjny.
Zalas. Wioska do odnowy

©Fot. Barbara Ciryt

Pracownicy Referat Planowania Strategicznego i Promocji w krzeszowickim urzędzie złożyli wniosek aplikacyjny o dotacje z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

W efekcie udało się pozyskać unijną dotację 485 968 zł. Burmistrz Krzeszowic Wacław Gregorczyk podpisał już umowę o dofinansowanie realizacji tego zadania. Szacuje się, że całe przedsięwzięcie pochłonie 763 741 zł.

W ramach inwestycji w Zalasiu zostanie wybudowane nowe boisko wielofunkcyjne, na którym będzie można uprawiać kilka dyscyplin sportowych jednocześnie. Obiekt ma szansę stać się jednym z najbardziej atrakcyjnych na terenie gminy Krzeszowice.

Według planów obiekt ma się składać z dwóch boisk do piłki nożnej i do siatkówki z trybunami i piłkochwytami. Ponadto przewidziane są trzy stoły do gry w ping-ponga i stoły do gier różnych. Całość zostanie ogrodzona, powstaną chodniki i elementy małej architektury.

Nowy obiekt ma stanowić miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu dla mieszkańców i turystów, amatorów odpoczynku na na świeżym powietrzu, miłośników gier zespołowych, bądź indywidualnych.

Obiekt będzie niekomercyjny i ogólnodostępny. Jego realizację przewidziano w pierwszym półroczu 2018 r.

Jak informują urzędnicy - ze względu na lokalizację obiektu przy budynku szkoły, możliwe będzie również organizowanie różnego rodzaju imprez plenerowych typu „Dzień sportu” z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 22

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo