Wspaniała trzynastka nagrodzona

Wspaniała trzynastka nagrodzona

Ewa Tyrpa

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Nagrodzeni uczniowie z nauczycielami

Nagrodzeni uczniowie z nauczycielami ©Ewa Tyrpa

Edukacja. Uczniów wzorowo się zachowujących, z osiągnięciami w różnych dziedzinach, m.in. w olimpiadach przedmiotowych i sporcie, nagrodzono podczas Święta Kiełbasy Lisieckiej w Czernichowie.
Nagrodzeni uczniowie z nauczycielami

Nagrodzeni uczniowie z nauczycielami ©Ewa Tyrpa

Kacper Kraczka ze Szkoły Podstawowej w Rusocicach ze średnią 5,18 nie tylko świetnie radzi sobie z matematyką i językiem angielskim, ale jest też bardzo życzliwy i pomocny kolegom.

- Bardzo lubię angielski, ale jeszcze nie wiem czy z nim zwiążę swoje zawodowe życie - powiedział laureat. Zuzanna Malik, gimnazjalistka z Rybnej osiągnęła średnią ocen 5,78. Lubi grać w piłkę nożną z bratem i tatą.
- Znajduję też czas na spotkania z koleżankami, grę w koszykówkę, siatkówkę i rower - mówi Zuza, a jej tato dodaje, że oprócz tego, iż jest zdolna, to na sukcesy ciężko pracuje i jeszcze gra na gitarze w scholi.

- Mamy wielu utalentowanych uczniów promujących gminę. W takiej formie chcemy docenić ich trud i ich nagradzać - mówił wójt Szymon Łytek, podczas ceremonii wręczania nagród 13 najzdolniejszym uczniom.

Pozostali laureaci: szkoły podstawowe - Maciej Dzierwa (Czernichów), Zuzanna Grzywa (Kłokoczyn), Zuzanna Kędzierska (Rybna), Jagoda Kurosad (Wołowice), Grzegorz Kuc (Czułówek), Nina Mytnik (Przeginia Duchowna), Jakub Tyrpa (Kamień), Karolina Żak (Nowa Wieś Szlachecka) gimnazja - Jakub Kucharz (Rybna), Aleksandra Paszcza (Kamień), Paweł Zabagło (Czernichów).

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie? - odcinek 7

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
>>> Zobacz inne odcinki CO TY WIESZ O KRAKOWIECzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama