Pisz teksty nie hejty, czyli wakacje z piosenkami

Pisz teksty nie hejty, czyli wakacje z piosenkami

Barbara Ciryt

Dziennik Polski 24

Młodzi ludzie jako tekściarze piosenek? Czemu nie? Takie zajęcie proponuje młodzieży Centrum Kultury i Promocji Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. W tym celu prowadzi Małopolską Kampanię Społeczną „Pisz teksty nie hejty” a wraz z nią konkurs.
Koordynatorka projektu Dagmara Kłębczyk podkreśla, że konkurs na napisanie tekstu piosenki i kampania zwraca uwagę na nasilające się zjawisko cyberprzestępczości. - Przybiera ono różne formy, nierzadko bardzo krzywdzące. Nasz konkurs ma na celu pokazanie problemu hejtu w internecie, zwrócenie uwagi na akceptację swojej osoby - mówiła pani Dagmara na rozpoczęcie konkursu.

Do zabawy literacko-muzycznej zaproszeni są młodzi z gimnazjów, liceów, szkół muzycznych, wychowankowie domów kultury z całej Małopolski.

Jak zaznacza Agnieszka Brodowska, dyrektorka Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy konkurs ten jest punktem startowym kampanii społecznej „Pisz teksty nie hejty”. Polega na stworzeniu własnego tekstu piosenki o tytule „Mam swoją wartość’. - Chodzi o to, by przez konkurs zachęcić młodzież do dyskusji nad problemem hejtu w sieci i uczyć ją konstruktywnej krytyki i poszanowania siebie nawzajem - mówią organizatorzy.

Spośród nadesłanych tekstów, komisja wybierze sześć, na które będzie można głosować poprzez profil facebookowy. Na trzy najlepsze teksty czekają nagrody - bony podarunkowe o wartości: 600, 500 i 400 zł.

Gotowe teksty piosenek ze zgłoszeniem konkursowym należy przesłać najpóźniej do 31 lipca do Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie. Z najlepszymi tekstami będzie można zapoznać się na profilu facebookowym konkursu. A od 1 do 10 września, będzie można też zamieścić swój konstruktywny komentarz.

Profil na Facebooku będzie też służył do zamieszczania wskazówek jak pisać teksty, konstruktywne komentarze i nie hejtować w internecie.

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 14. "Biber"

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama