Nielegalnie hodował chronione ptaki

Nielegalnie hodował chronione ptaki

Barbara Ciryt

Dziennik Polski 24

34-letni mężczyzna z powiatu krakowskiego więził chronione gatunki ptaków. Nielegalną hodowlę i sprzedaż wykryli funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.
Mężczyzna prowadził tę hodowlę w swoim domu. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, policjanci znaleźli klatki z ptakami różnych gatunków - w większości były to kanarki, a wśród nich także ptaki chronione: dwa szczygły oraz jedna makolągwa.

Policjanci skonfiskowali ptaki i przekazali je lekarzowi weterynarii. O nielegalnym procederze świadczyły również znaleziska policyjne na posesji, którą zamieszkiwał 34-latek. Kryminalni znaleźli tam i zabezpieczyli wnyki do łapania ptaków w postaci prostokątnej siatki wzmocnionej metalowym prętem.

Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad ptakami objętymi ochroną gatunkową poprzez przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach, w klatkach.

Podejrzany przyznał się do tego. Wyjaśnił, że dwa szczygły i makolągwę kupił na giełdzie zoologicznej w Czechach. Potwierdził, że hoduje ptaki oraz nimi handluje.

Grozi mu teraz kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kryminalni łapią ptaki

  Ekspert (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  To i tak dobrze, że tylko kryminalni. Szkoda, że farbowane listy nie wezwały C B ŚP, albo Urzędu Celnego, bo te ptaki przekraczają granice bez paszportów, żywią się ziarnem konopi itd. polski CYRK!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama