Mają 110 lat, młodzież, nowy wóz i powiększoną remizę

Mają 110 lat, młodzież, nowy wóz i powiększoną remizę

(EKT)

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

fot. Jarosław Karasiński
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©Moment odznaczania druhów

Jednostka OSP w Radziszowie (gm. Skawina) należy do najstarszych straży w Małopolsce - ma 110 lat.
Jest zrzeszona w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym i jest nieźle wyposażona, m.in. w samochody. Na początku tego roku wzbogaciła się o nowy wóz bojowy. Także remiza w ostatnich latach została rozbudowana dzięki dotacjom z gminy i wojewódzkiego programu „Małopolskie remizy”.

- Strażacy bardzo angażują się w działalność w jednostce. Wielu ma specjalistyczne uprawnienia na przykład w udzielaniu pomocy przedmedycznej, w ratownictwie drogowym i wodnym - informuje Zbigniew Birówka, prezes OSP. Podkreśla, że istotnym elementem działalności OSP jest praca z uczniami i zachęcanie ich do wstępowania w szeregi straży. I tak powstała 15-osobowa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Podczas jubileuszowej uroczystości uhonorowano wyróżniających się druhów. „Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali: Paweł Indyka, Piotr Klimas, Marcin Kotula, Tomasz Kotula, Agata Łachman, Hubert Łachman, Grzegorz Paciorek. Odznaki „Strażak wzorowy” dostali: Adam Łachman, Marcin Łachman, Damian Paciorek, Michał Stępkowski, Andrzej Zapałowicz. Podziękowano też druhom z najdłuższym stażem w OSP: Bronisławowi Paciorkowi (50 lat), Andrzejowi Łachmanowi (40), Grzegorzowi Łachmanowi (30), Jerzemu Blakowi (30).
WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 11. Kim są akademicy?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama