Krzeszowice. Za darmo odbierają azbest

Krzeszowice. Za darmo odbierają azbest

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Krzeszowice. Za darmo odbierają azbest

©Fot. Archiwum

W gminie Krzeszowice trwa nabór wniosków od mieszkańców, których chcą się pozbyć wyrobów zawierających azbest. Samorządowcy organizują za darmo odbiór, transport i unieszkodliwienie wyrobów azbestowych z terenu gminy Krzeszowice.
Krzeszowice. Za darmo odbierają azbest

©Fot. Archiwum

Nabór wniosków początkowo przyjmowano do końca września, ale termin został przedłużony i można się zgłaszać do 31 października.

Wszelkie informacje można uzyskać w siedzibie Referatu Gospodarki Komunalnej, przy pl. Franciszka Kulczyckiego 1, pok. nr 4 oraz telefonicznie pod nr tel. (12) 2520821.

Wnioski można składać na dzienniku podawczym Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach ul. Grunwaldzka 4.

Zbierane są wyroby zawierające azbest zarówno te, które zostały już zdemontowane i składowane, ale także te, które pozostają jeszcze na dachach budynków.

Jeżeli finansowanie ma dotyczyć usunięcia wyrobów zawierających azbest, które do dnia złożenia wniosku nie zostały zdemontowane, to właściciel jest zobowiązany do sporządzenia oceny stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania tych wyrobów.

Natomiast jeśli wyroby azbestowe są zdemontowane wnioskując o odbiór trzeba złożyć informację o wykonanym demontażu poszycia dachowego. Wnioski będą realizowane według kolejności zgłoszeń.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 22

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto


Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo