Krzeszowice. Półkolonia z kleceniem masła

Krzeszowice. Półkolonia z kleceniem masła

Barbara Ciryt

Dziennik Polski 24

Uczestnicy krzeszowickiej półkolonii podczas odpoczynku w gospodarstwie agroturystycznym
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©Fot. Archiwum IZPM Krzeszowice

Organizatorem półkolonii jest Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej. To organizacja, która powstała 25 lat temu, żeby doraźnie pomóc osobom ubogim, ale okazało się, że pomoc jest potrzebna nieustająco. Wśród form wsparcia IZPM jest organizacja letniego wypoczynku dla dzieci.

- Z tegorocznych atrakcji dzieci radośnie wspominają pobyt w gospodarstwie Ranczo Artemidy w Nowej Górze. Ponad 80 osób z naszej półkolonii miało okazję poznać ciekawe wiejskie zajęcia.
Na ranczo doiły krowę, kleciły masło w maśnicy, robiły stroiki z ziół i kwiatów, jeździły konno, miały też przejażdżki na wozie przez pola, bujały się w hamaku - wymienia Teresa Piekara, prezes IZPM w Krzeszowicach.

To nie wszystkie atrakcje, bo dzieci miały też okazję oglądać pawie, barany i kozy. - To był piękny czas na edukację i wypoczynek - dodaje pani prezes.

Dotychczas członkowie IZPM organizowali na półkolonie głównie kwesty, teraz też tak jest, ale większość pieniędzy (12 tys. zł) pochodzi z grantu od gminy Krzeszowice oraz od sponsorów, w tym największego - Fundacji Tauron (10 tys. zł).

WIDEO: Magnes. Kultura Gazura - odcinek 11

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama