Kocmyrzów-Luborzyca. Zamiast hejtu napisz tekst piosenki

Kocmyrzów-Luborzyca. Zamiast hejtu napisz tekst piosenki

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Małopolska Kampania Społeczna "Pisz teksty Nie hejty", która rozpoczęła się w gminie Kocmyrzów Luborzyca zwraca uwagę na nasilające się zjawisko cyberprzestępczości. Jak zaznaczają organizatorzy z Centrum Kultury i promocji gminy Kocmyrzów-Luborzyca zjawisko to przyjmuje równe formy, nierzadko bardzo krzywdzące.
Kocmyrzów-Luborzyca. Zamiast hejtu napisz tekst piosenki
ZOBACZ:
- Regulamin konkursu "Pisz teksty Nie hejty"

- Zgoda rodzica/opiekuna prawnego niepełnoletniego uczestnika konkursu "Pisz teksty Nie hejty"

- Karta zgłoszenia udziału w konkursie "Pisz teksty Nie hejty"


- Dlatego przygotowujemy projekt dla młodzieży, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi na problem hejtu w internecie, a także akceptacji swojej osoby - mówi Dagmara Kłębczyk, koordynatorka projektu. proponuje młodym ludziom, żeby sprawdzili się jako tekściarze podczas pisania piosenek.

Konkurs to wakacyjna propozycja dla młodych ludzi, żeby spróbowali napisać tekst piosenki. Jak zaznacza Agnieszka Brodowska, dyrektorka Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy konkurs ten jest punktem startowym kampanii społecznej "Pisz teksty Nie hejty". Skierowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczących się w szkołach województwa małopolskiego lub uczęszczających do Domów Kultury z terenu Małopolski. Konkurs polega na stworzeniu własnego tekstu piosenki o tytule "Mam swoją wartość’.

- Spośród wszystkich nadesłanych tekstów, powołana przez nas komisja konkursowa wybierze maksymalnie sześć tekstów, na które będzie można głosować poprzez profil facebookowy. Na trzy najlepsze teksty czekają atrakcyjne nagrody - bony podarunkowe o wartości: 600, 500 i 400 zł - zachęca dyrektor Agnieszka Brodowska.

Chodzi o to, żeby poprzez konkurs zachęcić młodzież do dyskusji nad problemem hejtu w sieci i uczyć ją się konstruktywnej krytyki i poszanowania siebie nawzajem.

Czas na pisanie tekstu piosenki jest do 31 lipca. Do tego dnia - najpóźniej należy wysłać zgłoszenie konkursowe. Najlepsze teksty zostaną zamieszczone na profilu facebookowym konkursu. Tam będzie można się z nimi zapoznać od 1 do 10 września, będzie można też zamieścić swój konstruktywny komentarz. Profil na facebooku będzie również służył do zamieszczania wskazówek jak pisać teksty i konstruktywne komentarze, a nie hejtować w internecie.

Bliższe informacje można zdobyć w Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy. Podajemy również kartę zgłoszenia, oświadczenie opiekuna niepełnoletniego uczestnika konkursu oraz regulamin.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie? - odcinek 4

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, NaszeMiastoRozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Załączniki (3)

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama