Ale dołożyli do pieca...

Ale dołożyli do pieca...

Zdjęcie autora materiału
Remigiusz Półtorak

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Ale dołożyli do pieca...
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

Nawet jeśli na początku wyglądało to jak żart, nikomu nie powinno być do śmiechu. Zaledwie trzy gminy z powiatu krakowskiego dostaną dofinansowanie na likwidację starych pieców - które są jedną z głównych przyczyn smogu - mimo że o dotację starało się ich znacznie więcej. Efekt jest taki, że pieniędzy nie otrzymają ani Skawina, ani Skała, gdzie problem z powietrzem był największy.
Dlatego sposób, w jaki Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska rozdzielił pieniądze, biorąc pod uwagę tylko wkład własny gminy, budzi co najmniej duże wątpliwości. Oznacza bowiem, dla przykładu, że ambitny projekt ze Skawiny z góry był skazany na niepowodzenie. Bo zakładał ponad 800 pieców do wymiany.

Nikt nie ma złudzeń, że da się oczyścić powietrze za pomocą magicznej różdżki. Nie da się. Ale tym bardziej potrzeba tu przemyślanych działań, by pieniądze trafiały tam, gdzie są szczególnie potrzebne.


Może teraz tego nie widać ani nie czuć, ale jak przyjdzie okres zimowy znowu będą narzekania, że gminy z największym smogiem niewiele zrobiły, aby się go pozbyć. I kto się wtedy będzie tłumaczył?Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama